• Посилання скопійовано

Зміни у даних про місця зберігання: в який строк слід подати заяву?

Якщо у відомостях про місця зберігання, які були раніше внесені до Єдиного реєстру сталися зміни, то СГ, за заявою якого таке місце було зареєстровано, зобов’язаний не пізніше ніж через 10 робочих днів з моменту зміни подати заяву про внесення змін до реєстру

Зміни у даних про місця зберігання: в який строк слід подати заяву?

Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що відповідно до частини дванадцятої статті 39 Закону України від 18 червня 2024 року №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», якщо у відомостях про місця зберігання, які були раніше внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, сталися зміни, то підприємство (або фізична особа - підприємець), за заявою якого таке місце зберігання було зареєстровано, зобов’язане не пізніше ніж через 10 робочих днів з моменту зміни подати заяву про внесення змін до реєстру.

Куди саме подавати заяву залежить від виду продукції, що зберігається:

  • Якщо це спирт етиловий або біоетанол – заява подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику.
  • Якщо це спиртові дистиляти, алкоголь, тютюнові вироби, тютюнова сировина або рідини для електронних сигарет – заява подається до територіального підрозділу цього органу.

Коли саме потрібно подавати заяву про внесення змін:

  1. Зміна назви юридичної особи – наприклад, через зміну типу акціонерного товариства, реорганізацію державного підприємства або його приватизацію. Також це стосується зміни прізвища, імені чи по батькові фізичної особи-підприємця.
  2. Зміна місцезнаходження суб’єкта господарювання.
  3. Виключення адреси місця зберігання будь-якої з відповідних категорій продукції (спирт, дистиляти, алкоголь, тютюн, рідини для е-сигарет).
  4. Зміна загального об’єму ємностей для зберігання спирту етилового, дистилятів чи біоетанолу.
  5. Зміна площі приміщень, де зберігаються алкогольні напої, тютюнові вироби, сировина чи рідини.
  6. Зміна документів, які підтверджують:
    • право власності або користування приміщенням, де зберігається продукція, або
    • право на отримання складських послуг у цьому приміщенні.

Особливий випадок – приватизація. Якщо приватизується єдиний (цілісний) майновий комплекс державного або комунального підприємства, місця зберігання якого вже були внесені до Єдиного реєстру, то новий власник повинен подати заяву про внесення змін.

У такому разі територіальний податковий орган має протягом 5 робочих днів з дати подання заяви внести відповідні зміни до реєстру та надати заявнику витяг з реєстру.

Подання заяви не вимагається у разі, якщо зміни стосуються лише:

  • назви області, району, населеного пункту, вулиці чи інших назв у межах населених пунктів (тобто топоніміка),
  • або зміни коду адміністративно-територіальної одиниці згідно з чинним Кодифікатором. 
  • Бланк Заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання та про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.
  • Форму заяви затверджено Наказом Мінфіну від 17.03.2025 №159 «Про затвердження форми заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання та про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання, порядку її заповнення, форми витягу з Єдиного реєстру місць зберігання та Кодів і видів товару (продукції)».
  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків, а майже 100 інструкцій щодо заповнення бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.
  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про акциз дивіться за посиланням.

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»