• Посилання скопійовано

Хто з постачальників електроенергії має стати платником акцизу?

Податківці навели перелік постачальників електроенергії, які обов'язково мають стати платниками акцизу з 1 липня 2019 року

Хто з постачальників електроенергії має стати платником акцизу?

ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 липня 2019 року набирають чинності ст. 545566 – 71 та 73 Закону №2019, що впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

Починаючи з 1 липня поточного року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (ст. 66 Закону №2019).

Відповідно до норм ст. 212 ПКУ визначено, що платниками акцизного податку з електричної енергії є:

  • особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;
  • особа – суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;
  • оптовий постачальник електричної енергії;
  • виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії.

Не є платниками акцизного податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених у пп. 212.1.12 ПКУ.

Нормами ст. 213 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є:

  • операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
  • оптового постачання електричної енергії.

Базою оподаткування акцизним податком відповідно до норм пп. 214.1.3 ПКУ є вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість, виходячи з якої обчислюється сума податкового зобов’язання із врахуванням ставки у розмірі 3,2 відсотків (пп. 215.3.9 ПКУ), а також дати виникнення податкових зобов’язань щодо постачання електричної енергії – дата підписання акту прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ПКУ).

Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (пп. 213.2.8 ПКУ).

Джерело: ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»