Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

З яких автомобілів сплачувати транспортний податок — визначає Мінекономрозвитку

Чи потрібно сплачувати транспортний податок, якщо середньоринкова вартість автомобіля стала меншою за 375 розмірів мінімальної зарплати? Консультує ДФСУ

ДФСУ в ІПК від 16.11.2018 р. №4861/6/99-99-12-02-03-15/ІПК нагадує, що згідно з пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.  А платниками цього податку, відповідно, є власники таких автомобілів.

Варто звернути увагу, що середньоринкова вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою КМУ, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

При цьому показники автомобілів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі (зокрема, об’єм циліндрів двигуна), округлюються до найбільшого цілого значення.

Всі автомобілі (базові моделі), які є об’єктом оподаткування транспортним податком, входять до переліку, який розміщується на сайті Мінекономрозвитку.

Тобто не платник податку самостійно визначає середньоринкову вартість автомобілю (точніше, його базової моделі),  а безпосередньо Мінекономрозвитку. І, як наголошують податківці, визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування податком є його присутність у Переліку.

Отже, якщо у Переліку міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають базовій моделі автомобіля (з врахуванням округлення), то автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком. 

Якщо ж такої базової моделі автомобіля в Переліку немає, транспортний податок з нього сплачувати не треба. В такому випадку вважається, що його середньоринкова вартість дійсно стала меншою за 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

***

Читайте також:

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Транспортні засоби , Транспортний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі