Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Оподаткування операцій з придбання інвестиційних активів

Регіональні податківці нагадують: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника до статутного фонду юрособи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права

Про це нагадує ДФС у м. Києві у листі від 31.03.2017 р. №7118/10/26-15-13-01-12.

Придбанням інвестиційного активу вважаються операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи — резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Ураховуючи вищезазначене, внесок фізичної особи у вигляді цінних паперів (інвестиційних сертифікатів) до статутного фонду юридичної особи — резидента є придбанням фізичною особою права власності на частку (пай) у статутному фонді (капіталі) такої юридичної особи, тобто є витратами, понесеними у зв'язку з придбанням інвестиційного активу, і в розумінні ПКУ не є доходом платника податку.

При цьому юридична особа - емітент корпоративних прав не виступає податковим агентом, а лише зобов'язана відобразити у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «178» операції з майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФС у м. Києві
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Інвестиції , ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +