Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Військовий збір планують скасувати. (Все той же Дубінський)

10 жовтня 2019 року у Раді зареєстровано одразу два законопроекти, які передбачають скасування військового збору (зміни до ПКУ та БКУ)

10 жовтня 2019 року нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський зареєстрував у ВРУ два законопроекти щодо скасування військового збору:

  • №2252 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування військового збору";
  • №2253 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо скасування військового збору".

У разі прийняття ці закони наберуть чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, що йдеться про скасування 1,5% податку, який утримується з доходів громадян. Він був введений Парламентом у 2014 році, як тимчасовий - для фінансування армії.

Дискусії про його скасування ведуться політиками і економістами вже не перший рік. Однак раніше глава Офісу президента Андрій Богдан в ефірі одного з телеканалів сказав, що відміняти його можна буде лише тоді, коли дозволить економічна ситуація.

***

Водночас автор цієї ініціативи на своїй сторінці в Facebook 10 жовтня опублікував заяву про відкликання іншого свого законопроекту №2208, яким він хотів ввести додатковий збір з готівкового валютообміну в розмірі 1% від суми операції. Виручені кошти він пропонував направити на розвиток спорту.

Ця пропозиція викликала обурення не тільки у більшості українців (хоча обмін валюти в банківських додатках не підпадав під додаткове оподаткування), а й у передплатників автора ініціативи. 80% опитаних Дубинським людей висловилися проти податку. Після чого він і прийняв рішення відкликати законопроект.

 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
UBR
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Законопроекти , Військовий збір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі