• Посилання скопійовано

Працівник працює неповний робочий час: як застосовувати ПСП?

Працівник працює в режимі неповного робочого часу. Нагадаємо, що це може бути і неповний робочий день, і неповний робочий тиждень. Чи може він скористатися правом на ПСП за таких умов?

Працівник працює неповний робочий час: як застосовувати ПСП?

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо права на податкову соціальну пільгу громадянина, який працює неповний робочий день.

Так, платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (п. 169.1 ПКУ).

У 2024 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 4240 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 3028 гривень х 1,4).

Тобто фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Джерело: ДПС у Херсонській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»