• Посилання скопійовано

Платнику податків, який ліквідується, повертають надміру сплачені податки

Чи можуть бути повернені надміру сплачені кошти платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в органі ДПС?

Відповідно до п. 97.6 ст. 97 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями, у разі якщо у платника податків, що ліквідується, суми надміру сплачених грошових зобов'язань або суми невідшкодованих податків з відповідного бюджету перевищують суми грошових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом, суми перевищення використовуються для погашення грошових зобов'язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а за відсутності таких зобов'язань (боргу) перераховуються у розпорядження такого платника податків.
Органи ДПС при поверненні помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (далі -- переплати) керуються Порядком взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженим наказом ДПАУ, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.10 р. №974/1597/499 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.10 р. за №1386/18681.
Повернення переплати у випадках, передбачених податковим законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізосіб, які розраховуються органом ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 5 Порядку №974).
Згідно з п. 10.5 Порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженого наказом ДПАУ від 18.07.2005 р. №276, при проведенні ліквідаційної процедури платника податків в обліку проводяться такі операці: зокрема, за платниками податків, які не мають заборгованості перед бюджетами, особові рахунки закриваються у день зняття з податкового обліку таких платників податків і зборів (обов'язкових платежів) та присвоєння відповідної ознаки відомостям, що заносяться до районних рівнів Єдиного банку даних про платників податків.
Отже, платнику податків, що ліквідується, який має суми надміру сплачених грошових зобов'язань, орган ДПС повертає такі суми на підставі заяви платника податків. Після закінчення ліквідаційної процедури платника податків особові рахунки такого платника закриваються у день зняття з податкового обліку.

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»