Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Причина неправильного SПеревищ - помилки у звітності з ПДВ: лист ДФСУ

Податківці розповіли про алгоритм розрахунку показника SПеревищ та про причини виникнення цього показника в системі електронного адміністрування ПДВ

ДФСУ звертає увагу, що протягом останніх двох місяців платники масово звертаються до ДФС із проханням пояснити причини виникнення показника SПеревищ в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ).

Зважаючи на те, що органи ДФС виконують сервісні функції, податківці звертають увагу на неприпустимість відповідей у роз’ясненні з посиланням на ДФС як адміністратора СЕА ПДВ.

Показник SПеревищ – це загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

Основною причиною оскарження показника SПеревищ є допущені платниками методологічні помилки при заповненні та поданні податкової звітності з ПДВ.

Такі помилки підлягають виявленню та опрацюванню під час проведення камеральних перевірок.

Слід наголосити, що показники  SПеревищ розраховується виключно на підставі даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН, а отже, підстави, які призвели до виникнення такого показника, підлягають аналізу у контролюючому органі за місцем податкового обліку.

Детально про алгоритм обрахунку показника SПеревищ в СЕА з урахуванням змін, внесених до програмного забезпечення, йдеться у додатку 2 до листа ДФС від 11.01.2018 р. №968/7/99-99-12-03-01-17 «Щодо проведення роз’яснювальної роботи».

***

Читайте також: 

Джерело
ДФC у Тернопільській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?