• Посилання скопійовано

Касовий метод з ПДВ для електроенергетичної та вугільної галузі продовжено до 2022 року

Законом №2628 до 1 січня 2022 року продовжено застосування касового методу з ПДВ для операцій з постачання, передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля

Касовий метод з ПДВ для електроенергетичної та вугільної галузі продовжено до 2022 року

Офіс великих платників податків повідомляє, що Законом №2628 викладено у новій редакції п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, яким до 1 січня 2022 року продовжено застосування касового методу податкового обліку з ПДВ для операцій з постачання (у тому числі оптового), передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому, суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування (складених як до зазначеної дати, так і після неї), можуть бути віднесені платниками податку, у тому числі платниками податку, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, до складу податкового кредиту (у разі дотримання інших умов, встановлених ПКУ для формування податкового кредиту):

  • у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН – протягом 1095 календарних днів з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних;
  • у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – протягом 1095 календарних днів з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, але не раніше дати такої реєстрації.

Тобто, платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, включають до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному (податковому) періоді, у якому відбулася сплата коштів (надано інші види компенсації) за придбані товари/послуги, але не пізніше терміну, визначеного п. 198.6 ПКУ (з 03.12.2017 р. – 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до 03.12.2017 р. – 365 календарних днів з дати складання податкової накладної), або у будь-якому наступному звітному (податковому) періодів межах вищезазначеного терміну.

Отже, починаючи з 03.12.2017 р. не можуть бути віднесені до податкового кредиту (у тому числі у разі застосування платниками податку касового методу податкового обліку ПДВ) суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, з дати складання яких минуло 1095 календарних днів (незалежно від дати складання таких податкових накладних – до 03.12.2017 р. чи після зазначеної дати).

***

Читайте також: ПДВ: що зміниться в 2019 році? 

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»