Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Надали послуги комітенту–нерезиденту з придбання товару на території України: що з ПДВ?

Оскільки місце постачання комісіонером–резидентом послуги комітенту–нерезиденту з придбання товару розташоване на митній території України, то операція з надання такої послуги комісіонером оподатковується ПДВ у загальному порядку

ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ:

  • з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ;
  • з вивезення товарів за межі митної території України.

Норми встановлені пп. «б» та «г» пп. 185.1 ПКУ.

Пунктом 186.4 ПКУ визначено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

Відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.

При цьому товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Оскільки місце постачання комісіонером – резидентом послуги комітенту – нерезиденту з придбання товару на митній території України розташоване на митній території України, то операція з надання такої послуги комісіонером оподатковується ПДВ у загальному порядку.

Нульова ставка з ПДВ у зв’язку із здійсненням операції з вивезення товару за межі митної території України буде застосовуватись особою, яка є власником товару, що експортується.

***

Читайте також: 

Джерело
ДПС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?