Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Надходження ПДВ до бюджету за червень – найбільше за півтора року

За словами Марченка, у червні податкова ефективність з ПДВ вперше за півтора року зросла до 3,5% – це 9,1 млрд грн додаткових надходжень

«Податкова ефективність з ПДВ зросла з 2,65% у квітні цього року до 3,14% у травні і майже до 3,5% – у червні. Це є найвищим показником за півтора року. В абсолютних цифрах це 9,1 млрд грн додаткових надходжень податку у порівнянні з минулим роком», - розповів Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю.

Як зазначив Міністр, цього вдалось досягти, зокрема, завдяки злагодженій роботі фіскальних органів. «Ми вже бачимо результати боротьби з тіньовими схемами зі сплати ПДВ і фіктивного податкового кредиту. При зменшенні обсягів поставок товарів і послуг у травні-червні 2020 року на 20%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сплачено ПДВ на 4,5% більше аналогічного періоду минулого року. За травень-червень 2020-го – 38,8 млрд грн, за травень-червень 2019 го – 37,1 млрд».

Також Міністр розповів про ситуацію з виконанням держбюджету у січні-квітні 2020 року, коли було зібрано доходів на 44,2 млрд грн менше запланованого.

«В той момент, коли країні було життєво необхідно наповнювати бюджет, коли потрібні були кошти, щоб забезпечити фінансову стабільність, виплачувати пенсії, зарплати медикам і вчителям, утримувати боєздатну армію, ми отримали у спадок «дірку» в 44 млрд. Зараз, завдяки виконанню доходів податковою і митницею, ми почали її закривати, і мусимо надолужувати, аби була можливість у повному обсязі профінансувати всі пріоритетні видатки. Уже бачимо позитивні тенденції: у червні вдалося вперше з початку року на 100% виконати плани по доходах митниці, а податкова навіть перевиконала план і в травні, і в червні. Я сподіваюся також на виконання розпису до кінця року. Немає і не буде ніяких затримок по виплаті пенсій і зарплат», - зазначив Сергій Марченко.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство фінансів України
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Держбюджет , Блокування ПН/РК

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 21

Новини по темі

Консультації по темі