• Посилання скопійовано

З 8 лютого запрацюють зміни щодо реєстрації ПН/РК під час війни!

6 лютого Зеленський підписав Закон від 12.01.2023 р. №2876 (раніше проєкт Закону №8079). Ним, зокрема, продовжено граничні терміни реєстрації ПН, зменшено штрафи та зроблено цілодобовим граничний строк реєстрації ПН/РК. 7 лютого опубліковано Закон

З 8 лютого запрацюють зміни щодо реєстрації ПН/РК під час війни!

6 лютого Президент В. Зеленський підписав Закон №2876 «Про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (проєкт Закону №8079). Ним заборонено перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування 2%. Та це не єдині зміни...

Остаточний текст закону вже оприлюднено.  На 7 лютого його вже заплановано до публікації в "Голосі України" №26. Відповідно він діятиме з 8 лютого.

Підписаний текст Закону містить зміни до ПКУ щодо реєстрації податкових накладних. 

Так, на період воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення:

  1. Продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних – для ПН, складених з 1 до 15 числа місяця, - на 5 календарних днів, а для ПН, складених з 16 до останнього числа місяця, - на 3 календарних дні.
  2. Зменшено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення.
  3. Збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – з 8:00 до 20:00 (наразі до 18:00), а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних, триватиме з 0:00 до 24:00.

Як зміняться строки реєстрації ПН та РК? Якими будуть штрафи за несвоєчасну реєстрацію? Чи можна буде реєструвати ПН та РК у вихідні? Ці питання ми також розглянули в аналітиці від редакції.

Очікується, що цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

Читайте також: Які ПН можна реєструвати в ЄРПН за новими строками: офіційне розʼяснення від ДПС

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»