• Посилання скопійовано

Бізнес і далі скаржиться на роботу комісій ДПС із розблокування ПН/РК

Однією з проблем є «затягування» строків розгляду Пояснень та прийняття Рішень Комісіями регіонального рівня, оформлення рішень про відмову з порушеннями вимог Порядку зупинення реєстрації ПН

Бізнес і далі скаржиться на роботу комісій ДПС із розблокування ПН/РК

02 березня цього року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» було проведено чергову спільну Робочу зустріч  з проблематики ПДВ за участю  керівників підрозділів ДПС України, які виступили спікерами під час заходу.

Приємно відзначити, що в спільному заході Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» з ДПС України взяли участь 100 осіб, зокрема Голови Рад ТВ ВГО АППУ в регіонах та у місті Києві, керівники, головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів ВГО АППУ з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Харківської областей та міста Києва, а також Голови Рад ТВ ВГО АППУ в Волинській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Харківській, Сумській, Полтавській та Чернівецькій областях, а також виконавчі директори ТВ ВГО АППУ в Дніпропетровській, Кіровоградській, Рівненській та Житомирській областях.

Модератором заходу виступила Генеральний директор ВГО АППУ- Людмила Герасименко.

На початку зустрічі Генеральний директор Асоціації — Людмила Герасименко подякувала  членам Асоціації, що незважаючи на  ситуацію в державі, члени Асоціації залишаються активними членами АППУ.

Модератор зауважила учасникам заходу: «Хочу зауважити, що сьогоднішня зустріч має переважно роз’яснювальний характер».

Людмила Герасименко, звертаючись до податківців, зокрема, зазначила: «Вже навіть не знаю скільки часу —  рік, два, три чи більше, мабуть, одразу із запровадженням СМКОР на всіх публічних заходах ми тільки і обговорюємо з представниками ДПС України та бізнес – спільнотою проблематику ПДВ, зокрема три її основні проблеми – це невідшкодування ПДВ, віднесення платників до ризикових, блокування ПН/РК, неврахування Таблиць даних та невиконання контролюючим органом рішень суду… відсутність належного оформлення та обґрунтування рішень є джерелом проблем бізнесу», — наголосила Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Далі Людмила Герасименко акцентувала увагу  присутніх, що все ж таки є один позитив. «Після запровадження роботи Комунікаційних податкових платформ, з кінця серпня минулого року, ситуація з проблематикою ПДВ, саме для членів Асоціації, які офіційно до нас звернулися, дещо змінилася. З початку запровадження роботи таких платформ вже Генеральною дирекцією ВГО АППУ проведено сім онлайн Робочих зустрічей з представниками ГУ ДПС у  регіонах та у місті Києві».

Потім Модератор привела приклади проблем платників податків – членів Асоціації, зокрема, «затягування» строків розгляду Пояснень та прийняття Рішень Комісіями  регіонального рівня, оформлення рішень про відмову з порушеннями вимог Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ від 23.12.2022 року за № 1428,  в частині відсутності докладної інформації, яка стала підставою для неврахування Таблиці даних платника податку, зокрема  ГУ ДПС у м. Києві.

Людмила Герасименко  докладно висвітлила проблему платника податку – члена Асоціації ТОВ «ЛОДИС», який є представником реального сектору економіки, на ринку з кінця 90-х років, займається ремонтом локомотивів та не може зареєструвати податкові накладні, з причин, що їхні контрагенти, на думку податківців, є ризиковими. Але Комісія ГУ ДПС у місті Києві вже вкотре, приймаючи рішення про відмову у прийманні Таблиці даних платника ТОВ «ЛОДИС», не зазначає взагалі жодних контрагентів, чим грубо порушує  пункт 17 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК ЄРПН, і підприємства знову вимушені подавати запит на отримання публічної інформації.

«Цей приклад свідчить про продовження практики Комісії ГУ ДПС у місті Києві перешкоджання здійснення господарської діяльності платниками податків – членами Асоціації у таких важкий час для бізнесу, в умовах воєнного стану. Усі ми добре розуміємо, що такі обставини можуть дестабілізувати роботу будь-якого підприємства», — наголосила Людмила Герасименко.

Наостанок свого вступного слова Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко звернула увагу, що від Асоціації скеровано офіційне звернення, зокрема щодо ТОВ «ЛОДИС», до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Не залишила Генеральний директор ВГО АППУ без уваги і питання , які надійшли від учасників заходу-платників податків Львівського, Волинського регіону та міста Києва. Вони стосувалися так само проблематики ПДВ  та потребували роз’яснень від представників ДПС.

Далі Модератор запросила до слова Олександра Осаволюка — начальника управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками ДПС, який надав докладні відповіді щодо питань, які виникли у платників податків — представників регіонів та перейшов до викладу основного матеріалу.

Зокрема, Олександр Осаволюк висвітлив такі питання, як:

  • Огляд змін до Порядку зупинення ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165, внесених постановою КМУ від 23 грудня 2022 року № 1428, які набрали чинності з 11.01.2023;
  • Роз’яснення щодо відновлення термінів розгляду Скарги, передбачених підпунктом 56.23.3 пункту 56.23 статті 56 Податкового Кодексу України;
  • Безумовне виконання Комісіями з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС у регіонах та у м. Києві вимог щодо оформлення рішень про відмову в реєстрації ПН/РК та неврахування Таблиць даних платника;
  • Правильність заповнення Таблиць даних платника.

Наступним спікером ДПС України виступила  Алла Кононова — заступник начальника управління, начальник відділу розгляду звернень з ПДВ управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методології ДПС України.

Вона надала докладні роз’яснення за такою тематикою:

Складання податкових накладних за новими кодами товарів УКТ ЗЕД.

Наступним спікером, Анною  Сибірцевою — заступником директора Департаменту — начальником управління моніторингу ризикових операцій Департаменту управління ризиками ДПС, було висвітлено такі питання:

  • Узагальнений аналіз основних причин віднесення платників податків до категорії «ризикових»;
  • Порядок дій платника податку у випадку його взаємовідносин із контрагентом-постачальником, віднесеним органом податкової служби до категорії «ризикових» вже пізніше, якщо вони (контрагенти) на момент здійснення господарської операції не були «ризикові», а віднесені до категорії «ризикових» вже пізніше, після здійснення господарських операцій;
  • Безумовне виконання Комісіями з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС у регіонах та у м. Києві вимог щодо оформлення рішень про віднесення платника до категорії «ризикових».

Спікер Антоніна Мостович — заступник начальника відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління адміністрування ПДВ Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС надала роз’яснення з питання:

Порядок заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість платниками податку, які заявили суми ПДВ до відшкодування з бюджету.

Наприкінці заходу модератор заходу, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, анонсувала учасникам захід, який відбудеться 14 березня цього року з 10:00 до 12:30 на тему «Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку. Роль доступного фінансування у відновленні та стимулюванні розвитку експортної діяльності бізнесу в Україні», організатором якої є ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», Асоціація платників податків України виступила співорганізатором заходу. Запропонувала всім зареєструватися.

Наостанок Людмила Герасименко подякувала спікерам онлайн-заходу: Олександру Осаволюку, Аллі Кононовій, Анні Сибірцевій та Антоніні  Мостович за змістовно надані роз’яснювальні матеріали, Ларисі Донцовій – заступнику начальника управління — начальнику відділу комунікацій з громадськістю за якісну підготовку та організацію заходу, також подякувала працівникам Генеральної дирекції ВГО АППУ за якісну підготовку і  проведення заходу: Лесі Кашпур, Вікторії Беспаловій та системному адміністратору Андрію Горячкіну — за якісну підготовку, технічне супроводження проведення онлайн-заходу.

Онлайн-захід відбувся здебільшого у  форматі конструктивного діалогу.

Завершуючи захід, Людмила Герасименко запевнила всіх учасників заходу, платники податків — членів ВГО «Асоціація платників податків України», що вони завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції Асоціації, її особисту та побажала всім гарного мирного, тихого дня, спокою, Миру, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та якнайскорішої Перемоги!

Джерело: АППУ

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»