• Посилання скопійовано

Чи можна скласти ПН на покупця за ІПН, який відсутній в реєстрі платників ПДВ?

При реєстрації в ЄРПН ПН та РК здійснюється звіряння даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ, а тому ПН та РК не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо ІПН платника ПДВ не внесено до цього реєстру

Чи можна скласти ПН на покупця за ІПН, який відсутній в реєстрі платників ПДВ?

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що право на нарахування ПДВ, складання податкових накладних/розрахунків коригування та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ (п. 201.8 та п. 201.10 ПКУ).

Особі, що реєструється як платник  ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати ПДВ (п. 183.18 ПКУ).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку (п. 183.12 ПКУ).

При реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється звіряння даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ, а тому податкові накладні/розрахунки коригування не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо ІПН платника ПДВ не внесено до цього реєстру.

Винятком є ситуації, коли постачання товарів/послуг здійснюється отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку. У цьому випадку відповідно до п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307 зі змінами і доповненнями, у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображається умовний ІПН.

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»