• Посилання скопійовано

Як з 1 серпня змінився строк включення до складу податкового кредиту сум ПДВ?

Строк на включення до податкового кредиту сум ПДВ з 01.08.2023 продовжується на кількість днів, протягом яких платник ПДВ мав право на включення сум, які припадають на період починаючи з дати запровадження воєнного стану до 01.08.2023

Як з 1 серпня змінився строк включення до складу податкового кредиту сум ПДВ?

ДПС у Житомирській області розповідає, що відповідно до п. 102.9 ПКУ на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що запроваджується в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Це положення зупиняло у тому числі перебіг строків і для формування податкового кредиту. 

Пункт 102.9 ПКУ та пп. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, що встановлював окремі особливості зупинення перебігу строків, діяли до 01.08.2023. Тому перебіг строків для формування податкового кредиту, визначених п. 198.6 ПКУ (365 календарних днів з дати складання податкової накладної), відновлюється з 01.08.2023. 

Таким чином, строк на включення до податкового кредиту сум ПДВ (за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, у тому числі складеними до запровадження воєнного стану на території України), встановлений п. 198.6 та п. 80 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, починаючи з 01.08.2023 продовжується на ту кількість днів, протягом яких платник податку мав право на включення сум ПДВ до податкового кредиту, які припадають на період починаючи з дати запровадження воєнного стану на території України і до 01.08.2023 (прим 1). 

Приклад: сума ПДВ, зазначена у податковій накладній з датою складання 01.02.2022 та зареєстрована в ЄРПН, може бути включена покупцем до складу податкового кредиту не пізніше 08.07.2024, тобто у податковій звітності за липень 2024 року. 

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Житомирській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»