• Посилання скопійовано

Процедура розблокування ПН – це додаткове навантаження та проблема для бухгалтерів, – Южаніна

За словами Южаніної, таблиці даних платника не мають популярності серед платників, бо більша частина поданих таблиць не враховується. Крім того, існує висока ймовірність скасування вже прийнятих таблиць

Процедура розблокування ПН – це додаткове навантаження та проблема для бухгалтерів, – Южаніна

Южаніна у своєму пості в Телеграм-каналі підкреслила, що, за позицією бухгалтерів, процес реєстрації ПН/РК  – це навіть психологічне навантаження на них, бо реєстрації ПН/РК часто виглядає як гра в рулетку.

Така опція, як таблиці даних платника, не користується популярністю у платників, бо більше половини від поданих таблиць не враховуються.

Крім того, існує висока ймовірність скасування вже прийнятих таблиць, що автоматично призводить до блокування ПН/РК, які мали б бути зареєстрованими. І це завжди є абсолютно несподіваним для бухгалтерів.

Так, згідно з інформацією ДПС за липень 2023 року, таблиці були подані лише 3,6% платників, які подавали ПН/РК на реєстрацію.

При цьому 52% поданих таблиць не були враховані ДПС!

У звіті Ради бізнесомбудсмена за ІІ квартал (про я йдеться тут) також наголошується на системних проблемах із блокуванням ПН/РК: податкові питання сстановлять  майже 70% всіх звернень, з яких 66% — щодо роботи СМКОР.

Щодо змін до Постанови №1165, прийнятих у червні 2023 року.

Одну з основних рекомендацій Ради бізнесомбудсмена щодо запровадження процедури оскарження рішень стосовно ризиковості і неврахування таблиць даних, яку Рада просувала ще з 2019 року, було враховано.

Вона також нагадала про нововведення: щодо автоматичної реєстрації ПН/РК у разі виведення платника податку з переліку ризикових та прийняття рішення про врахування таблиці даних платника податку на додану вартість.

Всі новини на тему блокування ПН тут.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»