Відновлення реєстрації провайдерів платниками ЄП: яка доля ПДВ?
Податківці зауважили, що з дати поновлення провайдера як платника єдиного податку за ставкою 5% на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, така особа вважатиметься платником єдиного податку. І тоді вона підлягатиме виключенню з реєстру платників ПДВ

Податківців запитали про таке: "Провайдеру 30.09 було анульовано свідоцтво ЄП (5%). Підприємство стало платником ПДВ з 03.12.1924 р. 24.03.2025 р. отримано рішення суду про неправомірність дій податкової, згідно з яким ДПС, фактично, повинна відновити статус платника єдиного податку, анулювавши рішення про анулювання. Є місяць на апеляцію. Але у підприємства постає питання: якщо апеляції не буде, якими мають бути найперші кроки стосовно ПДВ?".
ДПС у листі від 03.04.2025 №333/2/99-00-21-03-02-02 (додаток 1) подробиці щодо провайдерів та перебуванні на ЄП не наводить, оскільки її позиція залишається фіскальною через те, що зараз багато провайдерів звертається до суду щодо незаконності анулювання реєстрацій. Про це ми писали тут.
А тепер повернемося до питання щодо ПДВ.
Отож податківці зауважили, що з дати поновлення особи (у тому числі провайдера) як платника єдиного податку за ставкою 5% на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, така особа вважатиметься платником єдиного податку.
Водночас особа підлягатиме виключенню з реєстру платників ПДВ. Тож тільки після рішення суду, яке набере законної сили, провайдера буде виключено з реєстру платників ПДВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор
Русанова Ганнаголовний редактор інтернет-порталу редакції «Дебет-Кредит».
Закінчила Південний філіал Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет» за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». Має понад 16 років досвіду написання авторських статей та новин на різні теми, які стосуються бухгалтерського обліку та адміністрування податків.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.