• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

ДПС підготувала чергове оновлення декларації з прибутку для 2025 року: що зміниться?

Вилучено з «Моїх новин»

Проєктом наказу Мінфіну передбачено запровадження нового додатка БД до декларації з прибутку для уніфікованого відображення операцій з благодійною допомогою з одночасною їх систематизацією

ДПС підготувала чергове оновлення декларації з прибутку для 2025 року: що зміниться?

Тільки з 13 червня набрали чинності останні зміни до декларації з податку на прибуток, а ДПС вже підготувала нові зміни до форми.

16 червня на своєму сайті ДПС опублікувала проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».

Проєкт наказу Мінфіну розроблено з метою приведення форми декларації з податку на прибуток відповідно до вимог Закону України від 25.02.2025 № 4254-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану».

Нагадаємо, що Законом №4254 ПКУ було доповнено положеннями, зокрема, щодо непроведення за звітні (податкові) періоди з 2025 року до кінця календарного року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, платниками податку на прибуток коригування фінансового результату до оподаткування на суму коштів та/або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – неприбуткові організації), у розмірі, що не перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за умови, що з цієї суми (вартості) більше 4 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року було перераховано (передано) благодійним організаціям.

У зв’язку із цими змінами форма декларації приводиться у відповідність до положень ПКУ та доповнюється новим додатком БД. 

 

Що зміниться в декларації з прибутку?

Змін у саму форму декларації проєктом наказу не передбачено.

Тільки зʼявиться новий додаток БД та через його появу будуть правки до додатка РІ та ДІЯ. 

У новому додатку БД передбачається уніфіковане відображення зазначених операцій з одночасною їх систематизацією, що дозволить платникам податку коректно відобразити ці операції у декларації та правильно визначити суму ПЗ з податку на прибуток.

Так, у додатку БД до Податкової декларації визначається:

 

Додаткові матеріали

  • Бланк Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, терміни її подання, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.
  • Форму декларації з податку на прибуток затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»  (із змінами і доповненнями).
  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за цим посиланням, а ще більше корисних інструкцій щодо бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.
  • Актуальна база бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) – на нашому сайті у розділі бланків.
  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про податок на прибуток – за посиланням

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»