Чи враховується при визначенні фінрезультату податок на нерухомість
Вилучено з «Моїх новин»
Податок на нерухоме майно відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування, - ДФСУ
14.09.20161 2182
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
ДФС в підкатегорії 102.20 "ЗІР" пояснила, що податок на нерухоме майно відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку).
Крім того, податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно відповідно до ст. 266 ПКУ щодо об’єктів нежитлової нерухомості.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Державна податкова служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
ДПС у Дніпропетровській області наголосила, що при визначенні фінансового результату до оподаткування у витратах враховується недоамортизована частина ремонту орендованого основного засобу по закінченню договору оперативної оренди
ДПС роз'яснила, як уповноваженому представництву заповнити платіжну інструкцію під час сплати податку на прибуток за нерезидента. Дві групи реквізитів – «Платник» та «Фактичний платник» – мають важливі відмінності. Детально про заповнення полів у новині
МВФ вважає, що після 2027 року Україна має відмовитися від податку на надприбутки банків і замінити його якіснішими постійними фіскальними заходами. Повторне застосування такого податку може обмежувати здатність банків нарощувати капітал для відбудови країни
Зарахування сплачених за кордоном сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку й за наявності міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів
ДПС нагадує: сума зарахування не може перевищувати податок в Україні та не переноситься на наступні періоди. Потрібна легалізована довідка. Помилки минулих періодів виправляють через уточнюючий розрахунок
Чи належить презерватив до виробів медичного призначення? Якщо так, чи потрібно вести товарний облік такого товару відповідно до вимог Закону про застосування РРО?
Як у липні 2026 року виправити помилку в сумах нарахування та виплати ФОП у Додатку 4ДФ за червень 2025 року: які додатки подавати, якою датою та як відобразити звітний період?
СГ, який продовжує користуватися радіочастотним ресурсом на підставі ліцензії, строк дії якої закінчився у період воєнного стану, у колонці 4.4 «Строк дії» дод. 4 -1 до декларації з рентної плати зазначає інформацію з простроченої ліцензії
Чи потрібно ФОПу без найманих працівників показувати у об'єднаній звітності (податковому розрахунку) залучення фізичної особи за договором ЦПХ на 3 дні, і якщо так, то як саме це відобразити?