Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №2(29) | 13.02.2020 р.

Двадцять дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцять дев’ятий (і другий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло три тижні і нам є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

 • визначимося, як підтвердити відсутність протягом доби обігу пального;
 • зупинимося на особливостях складання Заявки на переміщення пального для власних потреб;
 • дізнаємося, як влада буде боротися з незаконним виробництвом сигарет;
 • розповімо про намір Уряду запровадити електронну акцизну марку;
 • дізнаємося, які дані можна отримати в СЕА РП та СЕ в Е-кабінеті;
 • проінформуємо про появу нового сервісу від Мінфіну та ДПС «Пошук акцизної марки».

Гарного Вам читання!

***

 

Протягом доби обіг пального не здійснювався: як підтвердити ?
Тернопільські податківці наголосили: якщо протягом доби обіг пального (отримання, відпуск, втрата, поповнення) не здійснювався, то розпорядник акцизного складу зобов’язаний сформувати та подати Довідку (крім днів, в які акцизний склад не працює) із проставлянням нулів у клітинках відповідних граф (прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).

 

Особливості складання Заявки на переміщення пального для власних потреб
Податківці у ІПК від 18.12.2019 р. №1973/6/99-00-04-02-06-15/ІПК зауважили, що включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється, зокрема, на підставі Заявок із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового.

Такі Заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

На підставі цих нюансів Товариству необхідно зазначати в Заявці вищезазначену інформацію щодо пунктів розвантаження пального. В Заявці може зазначатись декілька пунктів розвантаження пального одним транспортним засобом протягом періоду дії такої Заявки (у разі потреби).

Про це ми писали тут.

 

Як влада буде боротися з незаконним виробництвом сигарет?
Уряд затвердив план реалізації Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року. Цей документ сприятиме ліквідації всіх форм незаконного виробництва та обігу виробів із тютюну.

Основна мета реалізації Стратегії – скорочення умов для існування тіньової економіки та корупції, і, як результат, – покращення інвестиційного іміджу України.

План заходів передбачає проведення на державному рівні системних досліджень у цій сфері, зокрема в частині нелегального виробництва та обігу тютюнових виробів.

Серед основних кроків у цьому напряму:

 • ухвалення відповідних нормативно-правових актів;

 • здійснення виконавчими органами влади відповідних дій та прийняття управлінських рішень;

 • активізація міжнародного співробітництва.

Документ визначає індикатори та терміни виконання цих заходів.

 

«Пошук акцизної марки»: пілотний сервіс від ДПС та Мінфіну
З метою запровадження та вдосконалення нових електронних сервісів ДПС за підтримки Мінфіну запустила пілотний проект електронного сервісу «Пошук акцизної марки».

За допомогою цього електронного сервісу українці зможуть перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

Зокрема, послуга дає можливість самостійно визначити дату видачі марки акцизного податку, а також суб’єкта господарювання, який її отримав.

Нині електронний сервіс «Пошук акцизної марки» працює у тестовому режимі.

 

Які дані можна отримати в СЕА РП та СЕ в Е-кабінеті?
Дніпропетровські податківці нагадали, що в Електронному кабінеті представлено меню «Система електронного адміністрування реалізації пального», яке надає користувачам Електронного кабінету доступ до інформації з Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП), а саме до:

 • Реєстру операцій обсягів пального;
 • Реєстру сум акцизного податку;
 • Реєстру транзакцій.

 

Увага! Уряд запровадить електронну акцизну марку
22 січня Дубілет повідомив у своєму Telegram-каналі, що Уряд працює над розробкою електронної акцизної марки для алкогольної продукції, що має на меті зменшити обіг контрафактного алкоголю.

І ось 12 лютого Уряд затвердив план дій щодо запровадження системи «Електронна акцизна марка». Вже з 1 квітня 2020 року забезпечується можливість замовлення нового зразка марки через Електронний кабінет, а з 1 травня 2020 року вводиться в обіг новий зразок марки акцизного податку для алкогольних напоїв.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі