Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №11(38) | 11.11.2020 р.

Тридцять восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять восьмий (і одинадцятий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минув майже місяць і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:

 

 • нагадаємо, чи нараховуються штрафи з акцизу під час карантину;
 • зауважимо, що незабаром декларація акцизного податку зміниться;
 • розповімо, чи потрібно реєструватися платником акцизу при поверненні пального постачальнику;
 • зазначимо, що з 1 січня 2021 року запрацюють нові акцизні марки для тютюнових виробів та рідин в електронних сигаретах ;
 • наголосимо, що перелік органів ліцензування зазнає змін;
 • підкреслимо, що до 11 листопада (включно) продовжено строк подання попередньої заявки на акцизні марки на січень 2021 року.

Гарного вам читання!

 

***

Чи нараховуються штрафи з акцизу під час карантину
Луганські податківці зауважили, що під час карантину продовжують застосовуватись штрафні санкції за порушення нарахування, декларування та сплати акцизного податку. Тобто в цей час не звільнено платників акцизного податку від обов’язку своєчасної сплати акцизного податку, подання декларацій та повноти нарахування акцизного податку.

Проте до переліку штрафних санкцій не включені штрафи за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, вчинених у період з початку дії карантину і по його останній день. Проте ці обмеження не стосуються штрафних санкцій за порушення, які були вчинені до 01.03.2020 року.

 

Декларація акцизного податку зміниться
4 листопада 2020 року Мінфін оприлюднив проєкт свого наказу (завантажити), яким пропонує внести зміни до:

До розділів декларації та Порядку її заповнення вносяться зміни щодо:

 • доповнення операцій, які підлягають оподаткуванню, операцією з реалізації рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

 • операцій з використання товарів, коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені об’єктами оподаткування, як пального для заправлення транспортних засобів;

 • реалізації бензинів авіаційних та/або пального для реактивних двигунів, іншим особам із застосуванням або без застосування підвищеного коефіцієнта 10 до ставок акцизного податку;

 • пільг з операцій з безоплатної передачі конфіскованих, транспортних засобів, у володіння суб’єктам, що беруть участь в операції Об’єднаних сил (ООС) у Донецькій та Луганській областях;

 • оподаткування електроенергії відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії».

 

Повертаєте пальне платнику акцизу: чи потрібна реєстрація? 
Податківці у підкатегорії 114.11.01 «ЗІР» зауважили, що відповідно до абз. 1 пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку  реалізації пального.

Згідно з п. 231.2 ПКУ особа, яка реалізує пальне будь-яким іншим особам – не платникам податку, зобов’язана скласти акцизну накладну в одному примірнику.

Отже, при поверненні пального постачальнику суб’єктом господарювання – неплатником акцизного податку такий суб’єкт господарювання не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку, як особа яка реалізує пальне.

Про це ми писали тут.

 

З 1 січня 2021 року – нові акцизні марки для тютюнових виробів та рідин в електронних сигаретах 
Кабмін постановою від 29.10.2020 р. №1037  затвердив:

 • нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів;

 • зразки марок акцизного податку для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.

Запроваджуються вони з 1 січня 2021 року. Про це читайте ось тут.

 

До 11 листопада продовжено строк подання попередньої заявки на акцизні марки на січень 2021 року 
ДПС подовжено терміни подання попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку (J(F)1314302) на січень 2021 року до 11 листопада 2020 року (включно).

Такі зміни запроваджено у зв’язку з прийняттям постанови КМУ від 29.10.2020 р. №1037 та враховуючи стислі терміни подання попередньої заявки-розрахунку.

 

Перелік органів ліцензування зазнає змін: проєкт постанови КМУ 
30 жовтня 2020 року ДПСУ оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 6 переліку органів ліцензування» (завантажити).

Розроблено його з метою приведення Переліку до норм чинного законодавства, на виконання вимог пункту 2 розділу II  Закону №465-IX та пункту 3 розділу II Закону № 466-ІХ.

Зокрема, проєктом постанови передбачено:

 • види господарської діяльності, ліцензування якої здійснюють контролюючі органи, доповнити діяльністю з виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, оптової та роздрібної торгівлі такими рідинами;

 • уповноважити територіальні органи ДПС видавати ліцензії на право оптової торгівлі підакцизними товарами.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Акціонерні товариства , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі