Головна Усі новини Тематичні розсилки Єдиний податок

«Єдиний податок» №12(85) | 11.08.2021 р.

Вісімдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування |

Це – вже вісімдесят п’ятий загалом (і дванадцятий у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:

 

  • дізнаємося, чи буде виникати дохід у фізособи-«єдинника» при отриманні процентів за депозитом;
  • зазначимо, чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності для «єдинників»;
  • проінформуємо, які послуги та як саме надаватиме система Е-підприємець;
  • з’ясуємо, яка сума вважається доходом фізособи-«єдинника» у разі здійснення розрахунків через платіжні термінали;
  • визначимося, чи встановлено строк давності для подання звітної декларації для юросіб-«єдинників».

Гарного вам читання!

***

 

Фізособа-«єдинник» отримує від банку проценти за депозитом: чи буде дохід?
Дніпропетровські податківці зазначили, що до доходу фізосіб-«єдинників» не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Пасивні доходи – доходи, отримані у вигляді, зокрема процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок (пп. 14.1.268 ПКУ).

Отже, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) не включаються до доходу ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп.

 

Е-підприємець: які послуги та як саме надаватиме система?
Постановою КМУ від 04.08.2021 р. №808 викладено перелік послуг (загалом їх 24), які надаватимуться через систему «е-Підприємець». А також затверджено Порядок надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець". Постанова почала діяти з 7 серпня.

Крім того, у постанові зауважено, що:

  • фізичні та юридичні особи добровільно приймають рішення щодо участі в експериментальному проєкті щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності шляхом отримання комплексної електронної публічної послуги «е-Підприємець»;
     
  • реалізація експериментального проєкту не впливає на можливість отримання фізичними та юридичними особами зазначених послуг в альтернативному порядку, передбаченому законодавством.

Згідно з постановою, «е-Підприємець» складатиметься з різних послуг. Зокрема, з державної реєстрації фізичної особи підприємця та державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З повним переліком послуг можна ознайомитися у нашій новині.

 

Яка сума вважається доходом фізособи-«єдинника» у разі розрахунків через платіжні термінали?
ДПС в Івано-Франківській області підкреслила, що  згідно з абз. 1 п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платникові єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Тож у випадку використання POS-терміналів при здійсненні розрахунків за товари/послуги доходом платника єдиного податку третьої групи буде сума, що надійшла на його поточний рахунок.

Датою отримання єдиного податку – доходів при розрахунках через POS-термінал вважатиметься не дата авторизації, а дата надходження коштів на поточний рахунок платника єдиного податку.

 

Чи встановлено строк давності для подання звітної декларації для юросіб-«єдинників»?
ПКУ не передбачено строків давності з метою подання звітної Декларації, якщо вона не була подана до органу ДПС.

А от уточнюючу декларацію юридична особа має право подати протягом 1095 днів, що настають:

  • за останнім днем граничного строку подання Декларації, що уточнюється – у разі своєчасного її подання у строки, визначені ПКУ;
     
  • за днем фактичного подання Декларації, що уточнюється – у разі її подання після граничного строку подання.

Про це ми писали тут.

 

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності для «єдинників»?
Харківські податківці зазначили, що на підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Єдиний податок
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , 4 група ЄП , Єдиний податок , Фізособи-підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі