• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

З 1 липня українкам зараховуватимуть декретну відпустку до страхового стажу

Вилучено з «Моїх новин»

З 1 липня період відпустки по вагітності та пологах зараховуватиметься до страхового стажу

З 1 липня українкам зараховуватимуть декретну відпустку до страхового стажу

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

 Про це повідомив директор Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Микола Шамбір, з посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

За його словами, відповідна норма передбачена Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії".

"Відтепер загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та отримують допомогу. Цей період буде зараховуватися до страхового стажу під час призначення їм пенсії", - сказав він.

Микола Шамбір наголосив, що питання зарахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами дискутувалося з 2004 року. Однак тільки зараз, завдяки безпосередньому сприянню міністра соціальної політики Наталії Королевської, був знайдений компроміс, що влаштовує як урядову сторону, так і профспілки та роботодавців.

"Щоб ця норма почала діяти, Парламент вніс зміни до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з ними страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах", - пояснив нововведення фахівець.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: УНН

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»