• Посилання скопійовано

Визначення оплати за суміщення та за роботу у нічний час лікарям та медсестрам стаціонару

Як правильно визначити розміри оплати за суміщення та за роботу у нічний час лікарям та медсестрам стаціонару ЦРЛ?

Відповідно до п. 3.1 Наказу Мінпраці та МОЗ України від 5 жовтня 2005 р. №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» працівникам, які виконують у тому ж самому закладі поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою посадою (професією), проводиться доплата за суміщення в розмірі до 50% посадового окладу, встановленого за основною посадою. Конкретний розмір цієї доплати установлюється керівником закладу залежно від кваліфікації працівника, складності та обсягу виконуваних робіт. Зазначимо, що усі види доплат та надбавок встановлюються в межах затвердженого на оплату праці обсягу асигнувань. Таким чином, якщо в закладі є вакантна посада працівника нижчої кваліфікації, працівникам, які мають більш високу кваліфікаційну категорію, може бути встановлено доплату за суміщення посади у розмірі 50% їхнього посадового окладу за наявності коштів фонду оплати праці. Якщо коштів фонду недостатньо, їм може бути встановлено зазначену доплату у меншому розмірі (у відсотках до його посадового окладу) в межах фонду за вакантною посадою.

Щодо доплати за роботу у нічний час, то розміри і умови цих виплат визначено пунктом 3.2 вищезазначеного наказу. Нічним вважається час з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку.

Медичним працівникам закладів охорони здоров’я, які залучаються до роботи у нічний час, здійснюється доплата в розмірі 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Медичним працівникам, які зайняті наданням екстреної медичної допомоги, здійснюється доплата за роботу у нічний час у розмірі 50% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи у нічний час. До відділень, які надають екстрену медичну допомогу, належать ті заклади та відділення, що забезпечують надання медичної допомоги цілодобово.

Отже, медичним працівникам, спеціалістам та працівникам, які працюють у штаті цих відділень у цілодобовому режимі, нараховується доплата у розмірі 50% за фактично відпрацьовані у нічний час години.

Лідія Гавриленко, головний спеціаліст із соціальних питань Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»