• Посилання скопійовано

Увага!  З 5 березня для е-підпису треба використовувати тільки токени

Якщо законодавство терміново не змінять, з 5 березня 2022 року всі суб’єкти господарювання, які застосовують електронні підписи, мають перейти на токени

Увага!  З 5 березня для е-підпису треба використовувати тільки токени

Про те, кому обов’язково застосовувати не прості, особливо захищені місця зберігання для сертифікатів до електронного підпису, ми говоримо протягом останніх трьох років. До недавнього часу застосування токенів для бізнесу було не обов’язковим. Проте така «поблажка» мала тимчасовий характер. 

Спочатку перехід на токени передбачався з 1 січня 2022 року. Про це ми писали тут  і тут. Проте потім цей строк перенесли на 5 березня 2022 року. Регулює дію такого експерименту постанова КМУ від 03.03.2020 р. № 193.  

Мінцифри намагалося скасувати саму вимогу щодо застосування токенів в законі, в ПКУ та МКУ, і навіть створили з цього приводу законопроєкти, підтримані Урядом, про що ми писали тут. Але до голосування в Раді так і не дійшло. 

Таким чином, за станом законодавства на сьогодні: 

- платники податків згідно з постановою КМУ від 03.03.2020 р. №193 мають можливість використання удосконалених електронних підписів чи печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів. Але таке право зберігається до 05.03.2022 року;

- з 5 березня всі платники податків, які застосовували  кваліфіковані сертифікати, мають перейти на токени. 

 

Чи прийматиме ДПС електронні документи без токенів з 5 березня?

На жаль, ні.  Тому, якщо строк дії Постанови №193 не подовжать або не внесуть змін до відповідного закону (на що залишилося приблизно два тижні!), на всіх платників, які реєструють податкові накладні, здають звітність в електронній формі,  чекає перехід на токени. 

Треба зауважити, що відхиляти е-документи буде не лише ДПС, а й інші державні органи, з якими у суб’єктів господарювання укладено договори про е-документообіг. 

Звісно, до 5 березня ще є час й може Мінцифри продовжить дію Постанови №193. Але поки навіть проєкту немає. 

 

Що таке удосконалений кваліфікований носій ЕЦП?

Удосконалений ЕЦП – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису може зберігатися виключно в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки (те, що ми називаємо «токен») та повинен бути пов'язаним з кваліфікованим сертифікатом електронного підпису. 

Увага! Докладний коментар від юриста редакції до цієї ситуації ми наведемо в окремому матеріалі.

 

UPD_23/02/2022

Обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні відтермінували до 31 березня. Таке рішення було прийнято 23 лютого на засіданні КМУ

***

Читайте також: Електронний підпис з 05.03.2022 р. – що зміниться і як до цього приготуватися?

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»