• Посилання скопійовано

Отримання акцизних марок: деталі від ДПС

Податківці нагадали ключові моменти щодо замовлення та отримання марок акцизного податку. Для виробників та імпортерів, які замовляють та отримують марки акцизного податку, передбачено звіт

Отримання акцизних марок: деталі від ДПС

У Головному управління ДПС в Одеській області проведено зустріч для платників податків Одеського регіону щодо адміністрування обігу, використання марок акцизного податку та деяких новацій Закону України від 04 грудня 2024 року №4115-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби» (далі - Закон №4115-ІХ).

Як зазначила в. о. заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Ніна Сара, наразі, з урахуванням тих змін, які були внесені до Податкового кодексу України, питання адміністрування акцизного податку залишаються одними із найактуальніших.

Зокрема, фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС в Одеській області нагадали ключові моменти щодо замовлення та отримання марок акцизного податку, а саме:

1) На що слід звернути увагу при заповненні заявки розрахунку про потребу в марках акцизного податку:

  • код органу до якого подається заявка – 1532 Головне управління ДПС в Одеській області;                       
  • обов’язкове заповнення усіх реквізитів суб’єкта господарювання, який замовляє марки акцизного податку;
  • дотримання кратності замовлення марки акцизного податку (для алкогольних напоїв 500, для тютюнових виробів – 240;
  • точне зазначення ставки акцизного податку із точністю до трьох знаків після коми, з урахуванням математичного закруглення.

2) Продаж марок здійснюється на підставі поданих покупцем:

  • заявки-розрахунку на придбання марок акцизного податку (для маркування алкогольних напоїв Форма А; для маркування тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, Форма Т та переліку марок окремо до кожної заявки);
  • довідки про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцію;
  • копії документа про перерахування суми акцизного податку.

Для виробників та імпортерів, які замовляють та отримують марки акцизного податку, передбачено «Звіт про використання марок акцизного податку для алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форму якого затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 15.02.2021 №102. Вказаний звіт подається щомісяця 05 числа місяця, наступного за звітним, на паперових носіях та в електронному вигляді до Головних управлінь ДПС.

Крім того, податківці Одещини звернули увагу, що Законом №4115-ІХ  були внесені зміни до Податкового кодексу України в частині перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби. 

У тому числі передбачено:

  • поступове підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби з огляду на мінімальний рівень, визначений Директивою ЄС;
  • визначення грошової одиниці виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у ЄВРО та порядок обчислення акцизного податку з тютюнових виробів за ставками, вираженими в іноземній валюті;
  • встановлення послаблення на період воєнного стану обмеження щодо заходів накопичення обсягів тютюнових виробів на складах перед підвищенням ставок акцизного податку шляхом збільшення установленого розміру середньомісячного обсягу реалізації на митній території України тютюнових виробів з 115 до 120 відсотків.

З урахуванням цих змін та визначення, починаючи з 25.03.2025, ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, в одиницях виміру «Євро» до визначення нових форм декларацій, декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за діючою формою необхідно здійснювати таким чином.

Податкові зобов’язання за операціями з реалізації вироблених в Україні або ввезених на митну територію України тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, необхідно відображати у додатках 1 та 2 розділу Б декларації.

При цьому у додатку 1 податкові зобов’язання розраховуються за специфічною ставкою акцизного податку, а по додатку 2 –  як у специфічній та адвалорній ставках акцизного податку одночасно.

Крім того, Ніна Сара акцентувала увагу присутніх, що податкова служба Одещини відкрита до діалогу та надання кваліфікованої консультаційної підтримки на звернення платників податків, використовуючи різні формати взаємодії.  

Одним із таких форматів співпраці є комунікаційна податкова платформа - це сучасний сервіс не лише для діалогу бізнесу, громадськості та податківців, але й для оперативного вирішення актуальних питань застосування податкового законодавства (електронна скринька od.ikc@tax.gov.ua).

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»