Для бюджетного обліку "живих" активів введуть окремий стандарт
Вилучено з «Моїх новин»
У сімействі бухгалтерських стандартів для держсектору скоро буде поповнення. Відповідний проект майбутнього НП(С)БОдс 136 "Біологічні активи" вже опубліковано на офіційному сайті Мінфіну
17.01.2017581
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Предполагается, что действие этого стандарта будет распространяться на биологические активы, связанные с сельхоздеятельностью, а также на полученные в процессе их биологических преобразований дополнительные биологические активы и сельхозпродукцию.
В то же время положения этого документа не коснутся:
земли сельскохозяйственного назначения;
нематериальных активов, связанных с сельхоздеятельностью, особенности учета которых определяются другими НП(С)БУгс;
сельхозпродукции, которая хранится после ее первоначального признания;
продуктов переработки сельхозпродукции;
биологических активов, которые используются в процессе деятельности, не связанной с сельхоздеятельностью.
Посмотреть проект НП(С)БОдс 136 "Біологічні активи" можно здесь>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Мінфін вніс зміни до НП(С)БОДС 132 «Виплати працівникам». Документ узгоджує стандарт із МСБО 39, уточнює види виплат, порядок визнання витрат і виплат при звільненні. Нові правила запрацюють з 1 січня 2027 року
Мінфін оприлюднив проєкт змін до НП(С)БОДС 132 «Виплати працівникам». Документ узгоджує стандарт із МСБО 39, уточнює види виплат, порядок визнання витрат і виплат при звільненні. Нові правила можуть запрацювати з 1 січня 2027 року
Мінфін вніс зміни до НП(С)БО 26 «Виплати працівникам» для узгодження з міжнародними стандартами обліку. Нові норми набрали чинності з 23 грудня 2025 року
Оприлюднено проєкт наказу Мінфіну про зміни до НП(С)БО 101, 102 та 103, якими уточнюється визначення групи для консолідованої звітності та порядок відображення фінінвестицій у бухобліку й звітності держсектору
Оприлюднено проєкт змін до НП(С)БО у державному секторі 126 «Оренда», що передбачає нові визначення, оновлену методологію обліку фінансової оренди та коригування підходів до витрат. Набрання чинності очікується з 1 січня 2026 року
Резидент України замовляє у нерезидента створення програмного забезпечення. За умовами договору після повної оплати замовнику передаються вихідний код і всі майнові авторські права на програмне забезпечення без обмежень щодо строку та території використання, включаючи право створювати похідні твори. Також нерезидент надає послуги з впровадження та підтримки програмного забезпечення. Чи є така виплата роялті та чи виникає обов’язок утримувати податок з доходів нерезидента?
ФОП зареєстровано 22.06.2026, з 01.07.2026 — платник єдиного податку 2 групи. Яку звітність необхідно подати за червень 2026 року (місяць реєстрації до переходу на спрощену систему), з огляду на вимоги ДПС щодо початку діяльності на загальній системі та переходу на ЄП?
Які вимоги щодо обов’язкового вмісту біоетанолу в бензинах автомобільних діють з 1 липня 2026 року та на яких суб’єктів господарювання покладається обов’язок забезпечення нормативної частки біокомпонентів?
Підприємство отримує від нерезидента послуги з розробки та надання права користування програмним забезпеченням, самостійно нараховує ПДВ за пп. 208.2 ПКУ та формує податковий кредит. Програмне забезпечення використовується для виготовлення продукції оборонного призначення, постачання якої звільняється від ПДВ відповідно до пп. 4 та 5 пп. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Чи зберігається право на податковий кредит та чи застосовуються пп. 198.5 і ст. 199 ПКУ?
Яким чином платник податку на прибуток може виправити помилку в полі 10 «Особливі відмітки» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та чи передбачена відповідальність за таку помилку?