Головна Усі новини Облік та звітність Загальні положення

Зразок скарги в ДФС на те, що податкові накладні не розблоковані 2 січня 2018 року

Аудиторська фірма "Тріада" роз'яснила, як оформити оскарження в ДФС на те, що податкові накладні не розблоковані 2 січня 2018 року

Незважаючи на норми Закону від 07.12.2017 р. №2245-VІІІ про припинення блокування податкових накладних та обов'язки податкових органів зареєструвати заблоковані раніше податкові накладні, багато податкових накладних залишилися заблокованими після 2 січня 2018 року, не дивлячись на те, що виконані всі необхідні законом умови.

Що робити в цьому випадку підприємству?

Аудиторська фірма "Тріада" пропонує оформити скаргу в ДФС за наведеною нижче формою.

 

Державна фіскальна служба України

__________________________________

04053, м. Київ, Львівська пл., 8

Міністерство фінансів України

01008, м.Київ, вул. М.Грушевського, 12/2

Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України

01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 5

Скаржник:                   _______________________________________

Код ЄДРПОУ             ______________________________

Індивідуальний податковий номер: __________________________

Податкова адреса: _________________________________________

Телефон: _____________________________

 

СКАРГА

на бездіяльність ДФС України

«___»  2017 р. ТОВ «________________________» (надалі Товариство, Скаржник, платник податків) було подано на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну від «____»_______________ 2017 р. за №_______, виписану на покупця «________________» на суму ПДВ _______________.

Реєстрацію вищезазначеної податкової накладної було призупинено (квитанція _________).

Товариство «____»__________________ у встановленому порядку направило до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення о реєстрації податкової накладної. Але Рішенням комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №_____________________________ від «____»___________2017 р. в реєстрації податкової накладної було відмовлено.

Відповідно до п. 57 1. Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового Кодексу України податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 200 1.3 та 200 1.9 статті 200 1 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:

  • податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;
  • податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, виконані усі умови для автоматичної реєстрації податкової накладної від «____» ____________________ 2017 р. за №______________ .

Проте, станом на 02 січня 2018 р. вищезазначена податкова накладна не зареєстрована в ЄРПН.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 19 Конституції України п. 57 1. Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового Кодексу України, прошу Вас негайно зареєструвати зазначену податкову накладну.

Додатки:

______________________________________________

__.01.2018 р.

Директор ТОВ «________________» __________________________

***

Від редакції

За процитованим у скарзі п. 57-1. підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, у платника ПДВ може бути два варіанти:

1) повідомлення та документи подано до 1 грудня 2017 року, але відповіді на це від податківців він не отримав. У такому випадку про рішення ДФСУ за розглядом таких документів цей платник не пише;

2) повідомлення та документи подано і до 1 грудня 2017 року платник отримав за наслідками такого подання відмову в реєстрації ПН/РК. У такому випадку, щоб мати право на автоматичну реєстрацію ПН/РК до 2 січня 2018 року (і подавати таку скаргу!) платник ПДВ мав оскаржити таку відмову у адміністративному або судовому порядку (принаймні, розпочати таке оскарження). Про що слід обов'язково зазначити в такій скарзі. 

 

Джерело
Аудиторська фірма "Тріада"
Рубрика:
Облік та звітність / Загальні положення
Теги:
Оскарження , ПДВ , ДФСУ , Блокування ПН/РК

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 32

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?