Незважаючи на норми Закону від 07.12.2017 р. №2245-VІІІ про припинення блокування податкових накладних та обов'язки податкових органів зареєструвати заблоковані раніше податкові накладні, багато податкових накладних залишилися заблокованими після 2 січня 2018 року, не дивлячись на те, що виконані всі необхідні законом умови.
Що робити в цьому випадку підприємству?
Аудиторська фірма "Тріада" пропонує оформити скаргу в ДФС за наведеною нижче формою.
Державна фіскальна служба України
__________________________________
04053, м. Київ, Львівська пл., 8
Міністерство фінансів України
01008, м.Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України
01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 5
Скаржник: _______________________________________
Код ЄДРПОУ ______________________________
Індивідуальний податковий номер: __________________________
Податкова адреса: _________________________________________
Телефон: _____________________________
СКАРГА
на бездіяльність ДФС України
«___» 2017 р. ТОВ «________________________» (надалі Товариство, Скаржник, платник податків) було подано на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну від «____»_______________ 2017 р. за №_______, виписану на покупця «________________» на суму ПДВ _______________.
Реєстрацію вищезазначеної податкової накладної було призупинено (квитанція _________).
Товариство «____»__________________ у встановленому порядку направило до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення о реєстрації податкової накладної. Але Рішенням комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №_____________________________ від «____»___________2017 р. в реєстрації податкової накладної було відмовлено.
Відповідно до п. 57 1. Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового Кодексу України податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 200 1.3 та 200 1.9 статті 200 1 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:
- податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;
- податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, виконані усі умови для автоматичної реєстрації податкової накладної від «____» ____________________ 2017 р. за №______________ .
Проте, станом на 02 січня 2018 р. вищезазначена податкова накладна не зареєстрована в ЄРПН.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 19 Конституції України п. 57 1. Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового Кодексу України, прошу Вас негайно зареєструвати зазначену податкову накладну.
Додатки:
______________________________________________
__.01.2018 р.
Директор ТОВ «________________» __________________________
***
Від редакції
За процитованим у скарзі п. 57-1. підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, у платника ПДВ може бути два варіанти:
1) повідомлення та документи подано до 1 грудня 2017 року, але відповіді на це від податківців він не отримав. У такому випадку про рішення ДФСУ за розглядом таких документів цей платник не пише;
2) повідомлення та документи подано і до 1 грудня 2017 року платник отримав за наслідками такого подання відмову в реєстрації ПН/РК. У такому випадку, щоб мати право на автоматичну реєстрацію ПН/РК до 2 січня 2018 року (і подавати таку скаргу!) платник ПДВ мав оскаржити таку відмову у адміністративному або судовому порядку (принаймні, розпочати таке оскарження). Про що слід обов'язково зазначити в такій скарзі.