• Посилання скопійовано

Як заповнити форму №Ф4-ФСС з ТВП, якщо у звітному періоді було повернення зайво нарахованих коштів

Фонд з ТВП розповів, як правильно заповнити форму №Ф4-ФСС з ТВП, якщо у звітному періоді було повернення невикористаних (зайво нарахованих та виплачених) коштів Фонду

Як заповнити форму №Ф4-ФСС з ТВП, якщо у звітному періоді було повернення зайво нарахованих коштів

Фонд з ТВП у листі від 21.11.2016 р. №2.4-16-2037 роз'яснив: якщо страхувальник, який виявив помилку (зайво нарахована та виплачена допомога) у раніше поданому ним звіті за формою №Ф4-ФСС з ТВП, повинен у наступному звітному періоді заповнювати звіт  таким чином:

1) У разі якщо страхувальник відкоригував витрати, здійснені за рахунок коштів Фонду, та перерахував в повному обсязі до Фонду надлишково замовлені і отримані страхові кошти протягом звітного періоду, то у таблиці I звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП:

  • у рядку 14 слід зазначити суму перерахованих до Фонду коштів;
  • у рядку 21 - відкориговану суму витрат за рахунок коштів Фонду, при цьому необхідно також відкоригувати відповідні рядки таблиці II;
  • у рядку 6  залишається сума коштів, отриманих від Фонду;
  • показники рядків 9 та 22 збігаються, а рядки 10 та 23 не заповнюються.

 

2) Якщо страхувальник відкоригував (в нашому випадку зменшив) витрати, здійснені за рахунок коштів Фонду, але не перерахував до Фонду надлишково замовлені і отримані страхові кошти протягом звітного періоду, то:

  • у таблиці I звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП у рядку 21 слід зазначити відкориговану суму витрат за рахунок коштів Фонду. При цьому необхідно також відкоригувати відповідні рядки таблиці II.
  • у рядку 6 таблиці I залишається сума коштів, отриманих від Фонду;
  • показники рядків 9 та 22 таблиці I звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП не збігаються, а у рядку 23 наводяться дані про суму зобов'язань по страхових коштах, яка не перерахована страхувальником на кінець звітного періоду.

Під час заповнення звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП необхідно враховувати, що зобов'язання страхувальника або Фонду не можуть мати від'ємного значення.

Також у Фонді нагадують, що у випадку самостійного повідомлення страхувальником органу Фонду про факт виявлення помилки та перерахування сум, нарахованих ним, у разі недоплати страхових внесків за період до 01.01.2011 р. та пені, зайво нарахованих витрат у повному обсязі до початку перевірки органом Фонду штрафи до страхувальника не застосовуються.

***

Читайте також: 

Звіт за формою №Ф4-ФСС з ТВП за 2016 рік слід подати до 20 січня

Звіт за формою №Ф4-ФСС з ТВП: рекомендації щодо заповнення;

Фонд соцстраху нагадує: підприємці також повинні подавати форму №Ф4-ФСС з ТВП;

 - Виправляємо помилки у звіті за формою №Ф4-ФСС з ТВП

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Фонд соціального страхування України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20256
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202513
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025419
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202585
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526