Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Граничний термін подання звіту про квоти за 2017 рік - 31 січня чи 1 лютого?

У регіональному центрі зайнятості роз'яснили, що останній день подання Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, за 2017 рік— це 31 січня 2018 року

Харківській регіональний центр зайнятості звертає увагу, що не пізніше 1 лютого після звітного року роботодавці повинні подати до служби зайнятості Звіт з інформацією про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню. У 2018 році за 2017 рік останній день подання звіту про квоти — 31 січня 2018 року.

Звіт подають підприємства, установи, організації із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб. На фізичних осіб-підприємців, що мають найманих працівників, ця норма не розповсюджується.

Підприємства, установи, організації із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб мають виконати квоту для працевлаштування ― у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

 

Категорії, що зараховують до квоти

Категорії громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, визначені ч. 1 ст. 14 Закону про зайнятість. До таких осіб належать:

• один із батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

• один із батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

• особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

• один із батьків або особа, яка їх замінює і утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) (до досягнення батьками пенсійного віку);

• виховує без одного з подружжя дитину-інваліда (до досягнення дитиною-інвалідом 18 років);

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку);

• особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, які після звільнення не перебували у трудових відносинах (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу);

• молодь, віком до 35 років, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);

• молодь, віком до 35 років, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення служби) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня укладення першого трудового договору після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби);

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

• інваліди, які не досягли пенсійного віку;

• учасники бойових дій, зазначені у пп. 19 та 20 ч. 1 ст. 6 Закону № 3551-XI.

Документи, що підтверджують належність громадян до зазначених категорій, наведені у п. 3.2 Порядку № 271.

До чисельності осіб з категорій з додатковими гарантіями (крім інвалідів) належать громадяни, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця.

Не можна зарахувати до квоти осіб, що працюють за сумісництвом. Не зараховують до квоти й інвалідів, які не досягли пенсійного віку.

Середньооблікову чисельність штатних працівників за попередній рік визначають за Інструкцією № 286.

Про нюанси заповнення цього звіту читайте в аналітичному матеріалі "Дебету-Кредиту">>

Джерело
Харківський регіональний центр зайнятості
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?