• Посилання скопійовано

Як заповнювати правильно звіт про використання доходів «неприбутківцям»? Роз'яснення від ДФС

Податківці зупинилися на заповненні окремих рядків Звіту про використання доходів за 2018 рік

Як заповнювати правильно звіт про використання доходів «неприбутківцям»? Роз'яснення від ДФС

ДФС у Харківській області пояснює, що дані, наведені у Звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку (тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів), та відповідати вимогам щодо складання податкової звітності, (заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації).

Основна частина Звіту складається з двох частин.

Частину І Звіту заповнюють всі неприбуткові організації незалежно від того, чи дотримались вони вимог, визначених п. 133.4 ПКУ.

У рядках 1.1 – 1.11 Звіту відображаються доходи, одержані неприбутковими організаціями, а у рядках 2.1 – 2.6 Звіту – суми видатків (витрат).

Частина ІІ Звіту передбачена для розрахунку податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та заповнюється лише неприбутковими організаціями, які не дотримались вимог, визначених п. 133.4 ПКУ.

Розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, який відображається у рядку 5 Звіту повинен дорівнювати сумі рядків 3 та 4.

Об’єкт оподаткування розраховується із суми операції (операцій) нецільового використання активів (рядок 3) та/або суми доходу (прибутку) або її частини, що була розподілена серед засновників (учасників), членів неприбуткової організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (рядок 4).

Водночас сума операції (операцій) нецільового використання активів складається із суми рядка 3.1 ГД «гуманітарна допомога» (дорівнює рядку «Усього9» графи 7 розділу 4 додатка ГД) та рядка 3.2 «вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), які використані на цілі інші, ніж фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій».

***

Читайте також: Звітування «неприбутківців» за 2018 рік: строки та нюанси подання

Джерело: ДФС у Харківській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»