Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Змінили роздрібну ціну товарів? Задекларуйте це

Держпродспоживслужба нагадує про необхідність декларування зміни роздрібних цін

Держпродспоживслужба зазначає, що постановою КМУ від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18.05.2020 р. запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків. Постанова діє до закінчення карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Цією постановою затверджено переліки товарів, зміна цін на які підлягає декларуванню, у тому числі продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів,  засобів індивідуального захисту.

Отже, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.  Реалізація товарів за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Так, фахівцями відділу  контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області за зверненням заявника  було проведено позапланову перевірку, якою встановлено, що суб’єкт господарювання в порушення вимог вищезазначеної постанови здійснював реалізацію лікарських засобів та засобів індивідуального захисту за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін.

Так, наприклад, без процедури декларування було здійснено: реалізацію лікарського засобу  «Парацетамол» табл. 500 мг № 10 за роздрібню ціною, збільшеною проти попередньої ціни на 6,5-14,7%;   рукавичок нестерильних оглядових  на - 27,3 %, масок медичних на - 25 %.

За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання було застосовано адміністративно-господарські санкції, а керівника  - притягнуто до адміністративної відповідальності.   

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!        

Джерело
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Торгівля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі