Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Які найпопулярніші помилки у разі звітування з ренти: огляд від ДПС

Податківці навели найпопулярніші помилки, які роблять платники ренти при звітуванні з неї

ДПС у м. Києві звертає увагу, що при заповненні звітності з рентної плати за спеціальне використання води, зокрема додатку 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації, платники припускаються таких помилок:

– у групі рядків 8 Додатку 5 здійснюється некоректне відображення об’єкта оподаткування – фактичний обсяг використаної з початку року води, у тому числі в частині таких передбачених Додатком 5 складових: «в межах установленого річного ліміту» в рядку 8.1 Додатку 5 та «понад установлений річний ліміт» в рядку 8.2 Додатку 5.

Попри те, що у рядку 8 Додатку 5 встановлено арифметичний контроль розміру об’єкту оподаткування (р.8 = р.8.1+р.8.2), у поданих Додатках 5 не зазначено його величину в рядку 8 Додатку 5, у той же час рядки 8.1 та/або 8.2 містять числові значення.

За вказаних обставин, камеральною перевіркою фіксується помилка визначення об’єкту оподаткування рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата).

–  у рядку 9 Додатка 5 до декларації зазначаються невірні ставки Рентної плати. Чинні ставки Рентної плати передбачені п. 255.5 ПКУ.

– у рядку 10.2 Додатку 5 зазначаються коефіцієнти, що застосовуються для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати за частини об’єкту оподаткування – обсяги води безпосередньо спожиті такими категоріями як «населення» – 0 (нуль); «водопостачальними» – 0,3 (нуль три десятих); «інші, у тому числі промислові споживачі» – 1,0 (одиниця).

Водночас, ПКУ передбачає обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати із застосуванням кількох коефіцієнтів, а саме: встановленого п. 255.6 ПКУ для теплоелектростанцій з прямоточною системою водопостачання «технологічного» коефіцієнту – 0,005 (нуль п’ять тисячних) у рядку 10.1 Додатку, а також «санкційних» коефіцієнтів за порушенням: умов провадження господарської діяльності у випадку передбаченої пп. 255.11.10 ПКУ відсутності інструментальних засобів обліку – 2 (два) у рядку 10.3 Додатку 5 та передбаченого пп. 255.11.13 ПКУ перевищення встановленого дозвільними документами обсягу споживання води – 5 (п’ять) у рядку 10.4 Додатку 5.

Помилкове зазначення платниками Рентної плати величин коефіцієнтів, а також їх зазначення у неналежних рядках 10.1-10.4 Додатку 5 камеральною перевіркою виявляє арифметичні помилки у обчисленні сум податкових зобов’язань з Рентної плати.

– у рядку 11 Додатку 5 здійснюється помилкове відображення податкових зобов’язань.

Обмеження у дозвільних документах платників обсягів використання контролюється взаємопов’язаними рядками 11, 12, та 13 Додатку 5, тому помилки декларування у рядку 11 «Податкове зобов’язання з початку року» Додатку 5 призводить до невідворотного виникнення помилки у рядку 12 «Податкове зобов’язання з початку року за попередній звітний період» Додатку 5, а також до помилкового, й досить часто від’ємного значення, декларування податкових зобов’язань з Рентної плати у рядку 13 «Податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал» Додатку 5.

Для уникнення нарахування штрафних санкцій, просимо бути уважними під час заповнення податкової звітності та дотримуватися порядку заповнення реквізитів у декларації з рентної плати за спеціальне використання води. 

Довідково: форма Податкової декларації з Рентної плати затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №719, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за №1051/27496.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у м. Києві
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Рентна плата

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі