Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Увага! Уряд підтримав зміни в формуванні е-первинки та поданні консолідованої фінзвітності

28 жовтня Уряд ухвалив законопроєкт зі змінами до Закону про бухоблік. Зокрема, пропонується уточнити положення щодо оприлюднення консолідованої фінансової звітності та щодо удосконалення використання е-первинних документів

28 жовтня Уряд ухвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (завантажити).

Про це свідчить інформація з переліку денного засідання  та його онлайн-трансляції. 

 За ухваленим законопроєктом передбачається:

1. Запровадити категорії груп материнського підприємства та його дочірніх підприємств.

Так, для цілей Закону про бухоблік група юридичних осіб, що складається з підприємства, яке контролює інші підприємства (материнське підприємство), та підприємств, які ним контролюються (дочірніх підприємств), може належати до малих, середніх або великих груп. 

2. Звільнити від обов’язкового складання і подання консолідованої фінансової звітності, крім малих груп, також групи середніх розмірів.

3. Удосконалити окремі норми щодо подання фінансової звітності, складеної за МСФЗ на основі таксономії фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

4. Уточнити положення щодо оприлюднення консолідованої фінансової звітності.

5. Удосконалити положення щодо первинних документів.

Зокрема, зазначено, що залежно від характеру господарської операції та технології обробки облікової інформації до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити. 

Первинні документи, складені в електронній формі інформаційно-телекомунікаційною системою суб’єкта господарювання без фізичної  участі відповідальних осіб, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеної на електронний документ кваліфікованої електронної печатки такого суб’єкта господарювання.

 

Коли наберуть чинності зміни? 

У разі прийняття Закон набере чинності з дня його опублікування.

Докладно про норми цього законопроєкту ми розповідали тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Фінансова звітність , Первинні документи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі