• Посилання скопійовано

Нюанси подання звіту про контрольовані операції

До 1 жовтня слід відзвітувати з ТЦУ та повідомити про участь у МГК. У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді

Нюанси подання звіту про контрольовані операції

Центральне міжрегіональне управління ДПС нагадує, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції (пп. 39.4.2 ПКУ).

Платники податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній (далі – МГК) та у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, повідомлення про участь у МГК.

Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у МГК подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді.

У разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати:

  • новий звіт до закінчення граничного строку подання звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період;
  • уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.

Подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої п. 120.4 і 120.6 цього Кодексу.

Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати звіт (уточнюючий звіт) про контрольовані операції за звітний період, який перевіряється.

Форми та порядки складання звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у МГК затверджено відповідними наказами Мінфіну від 18.01.2016 №8 (в редакції наказу від 31.12.2020 №841) та від 31.12.2020 №839 (в редакції наказу від 27.08.2021 №484).

 

Від редакції: У 2023 році останній день строку подання Звіту про контрольовані операції 30 вересня припадає на вихідний день, тому останнім днем строку вважається 2 жовтня. Але поки що в календарі ДПС вказано, що граничним днем є 29 вересня. Тож для уникнення штрафів краще подати до 29 числа включно. Про це ми писали тут.

***

Читайте також: 29 вересня або 2 жовтня буде останнім днем для звітування з ТЦУ за 2022 рік: позиція податківців

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»