
У роботі кожного трапляються помилки. Так само трапляються помилки, допущені у відомостях Єдиного державного реєстру, зазначає Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Питання виправлення таких помилок врегульовано статтею 32 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (далі - Закон).
Законодавець розрізняє кілька різновидів допущених помилок (описок, друкарських, граматичних, арифметичних тощо), а саме:
- допущені суб’єктом державної реєстрації, які виявив заявник. Заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації, який, своєю чергою, перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру інформації, що міститься у поданих на реєстрацію документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження відповідного повідомлення;
- допущені суб’єктом державної реєстрації, які виявив безпосередньо сам суб’єкт державної реєстрації. У такому випадку він в одноденний строк безоплатно виправляє помилку та письмово повідомляє про це заявника;
- допущені не з вини суб’єкта державної реєстрації, наприклад помилки безпосередньо в поданих документах, описки тощо. За таких обставин заявник має звернутися до суб’єкта державної реєстрації задля її виправлення та внести відповідну плату, розмір якої у 2023 році становить 81,00 грн (30 відсотків адміністративного збору, відповідно до частини другої статті 36 Закону).
Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру внаслідок наявності помилок безпосередньо у поданих на реєстрацію документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру може здійснюватися також і на підставі судового рішення.