• Посилання скопійовано

З 1 січня 2025 року діятиме порядок подання звітності про інгредієнти тютюну та викиди

МОЗ затвердило Порядок подання звітності, передбаченої статтею 11-1 Закону "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Він почне діяти з 1 січня 2025 року

З 1 січня 2025 року діятиме порядок подання звітності про інгредієнти тютюну та викиди

МОЗ наказом від 26.08.2024 №1488 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 22.10.2024 за №1585/42930) затвердило Порядок подання звітності, передбаченої статтею 11-1 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Цей Порядок визначає процедуру подання виробниками або імпортерами тютюнових виробів і трав'яних виробів для куріння звітності (інформації) про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів, інгредієнти трав'яних виробів для куріння, а також оприлюднення Держпродспоживслужбою інформації про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів, інгредієнти трав'яних виробів для куріння, за винятком інформації, щодо якої виробником або імпортером тютюнових виробів, трав'яних виробів для куріння обмежено доступ відповідно до пункту 7 розділу II цього Порядку, шляхом використання інформаційно-комунікаційної системи, власником якої є Держпродспоживслужба.

Так, прописано, що виробники або імпортери тютюнових виробів, трав'яних виробів для куріння (далі - виробники або імпортери) щороку, не пізніше 01 лютого року, наступного за звітним, починаючи з подання звітності за 2024 рік, подають звітність (інформацію), передбачену статтею 11-1 Закону "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", до Держпродспоживслужби шляхом заповнення програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи відповідних форм, розроблених з урахуванням вимог цього Порядку та додатків до нього.

Програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи виробники та імпортери реєструються в інформаційно-комунікаційній системі з метою подання звітності про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів та про інгредієнти трав'яних виробів для куріння.

В інформаційно-комунікаційній системі програмними засобами для виробників та імпортерів будуть створені електронні кабінети. Під час реєстрації в інформаційно-комунікаційній системі кожному виробнику та імпортеру присвоюється код надавача звітності. Код надавача звітності має використовуватися під час кожного подання звітності.

Кожному тютюновому виробу, трав'яному виробу для куріння, щодо якого виробники або імпортери подають звітність програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи, присвоюється ідентифікатор тютюнового виробу, трав'яного виробу для куріння, що базується на коді надавача звітності. Виробники або імпортери, подаючи звітність про продукти з однаковим складом і дизайном, повинні використовувати такий ідентифікатор тютюнового виробу, трав'яного виробу для куріння.

Держпродспоживслужба здійснює збір, зберігання, перегляд, прийняття, обробку, розгляд звітності, поданої виробниками та імпортерами про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів, інгредієнти трав'яних виробів для куріння програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи, зокрема з використанням уповноваженими посадовими особами Держпродспоживслужби відповідного електронного кабінету, який створюється в інформаційно-комунікаційній системі.

Виробники або імпортери тютюнових виробів подають шляхом заповнення програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи таку звітність:

  • інформацію про заявника (виробника чи імпортера) відповідно до додатка 1 до цього Порядку;
  • інформацію про опис виробу, відповідно до додатка 2 до цього Порядку. У разі якщо виріб представлений для продажу в різних форматах, заповнюється частина "Б" (окремо для кожного такого формату);
  • перелік інгредієнтів, використаних у виробництві тютюнового виробу (тютюн), відповідно до додатка 3 до цього Порядку, та перелік інгредієнтів, використаних у виробництві тютюнового виробу (добавки, інші речовини та елементи), відповідно до додатка 4 до цього Порядку, із зазначенням їх питомої ваги у порядку зменшення та інформацію про наявні токсикологічні дані щодо інгредієнтів у спаленій або неспаленій формі із зазначенням, зокрема, їхнього впливу на здоров'я людини та будь-яких властивостей, що викликають залежність, та заяву із зазначенням причин включення інгредієнтів у відповідні тютюнові вироби згідно з додатком 5 до цього Порядку;
  • обсяг викидів смоли, нікотину, монооксиду вуглецю в диму сигарет та за наявності інформацію про інші викиди та їх граничні рівні відповідно до додатка 6 до цього Порядку.

Цей наказ набере чинності з 01 січня 2025 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. 20 листопада його було опубліковано в "Офіційному віснику".

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: оприлюднено проєкт нової форми!
    Мінфін оприлюднив проєкт нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ. Перший раз його треба буде подавати за січень 2025 року
    Сьогодні 13:164 188
  • Як уточнити дані в додатку 4 до декларації з ПДВ?
    Уточнення показників у додатку 4 здійснюють лише щодо рядків, які потребують виправлення (рядки без змін не зазначаються). Так, у рядку додатка, що уточнюється, зазначаються показники зі знаком «-» (тобто сторнуються); у наступному рядку – правильні показники
    Сьогодні 10:3041
  • Коли потрібно вперше звітувати з акцизу за новою формою?
    Починаючи зі звітного періоду – січень 2025 року слід застосовувати оновлену форму декларації для складання звітності, яка подається до ДПС за місцем реєстрації платника акцизу в терміни не пізніше 20 лютого 2025 року
    31.12.20241 069
  • Мінфін вніс зміни до додатків декларації з податку на прибуток
    Затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. А саме: внесено зміни до додатків ПН, РІ та ДІЯ, а додаток АМ викладено у новій редакції. Таким чином, додатки привели у відповідність до Закону №3813-IX
    31.12.20241 444
  • Уряд змінив порядок ведення реєстру неприбуткових
    Передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій не тільки під час державної реєстрації створення, а й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей
    30.12.202470