• Посилання скопійовано

Який курс валюти слід застосовувати при поданні звіту про КІК?

За правилами КІК контролююча особа при заповненні Звіту зобов’язана перерахувати прибуток КІК в іноземній валюті у гривню за середньозваженим офіційним курсом НБУ за звітний (податковий) період КІК

Який курс валюти слід застосовувати при поданні звіту про КІК?

Головне управління ДПС в Одеській області у межах компанії подання Звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) за 2024 рік інформує про основні помилки, які допускаються контролерами при поданні Звіту про КІК.

Подання фінансової звітності до Звіту про контрольовану іноземну компанію мовою юрисдикції реєстрації КІК.

Пунктом 39-2.5 ПКУ встановлено вимоги щодо складання та подання Звіту про КІК.

Зокрема, пп. 39-2.5.2 ПКУ передбачено, що контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.

До Звіту про КІК в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. У разі подання фінансової звітності англійською мовою переклад українською мовою не вимагається.

Документи, складені іншими, ніж англійська, мовами, потребують перекладу на українську мову та належного засвідчення такого перекладу відповідно до вимог ст. 78 та 79 Закону України від 01.09.1993 №3425-ХІІ «Про нотаріат».

Неправильне відображення коду та назви валюти звітності, середньозваженого офіційного курсу Національного банку України (далі – НБУ).

Відповідно до норм пп. 39-2.2 ПКУ об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб (податку на прибуток підприємств) контролюючої особи є частина скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії (надалі КІК), пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток КІК, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 39-2 ПКУ.

Норма пп. 39-2.3.4 ПКУ встановлює, що скоригований прибуток КІК, визначений в іноземній валюті, підлягає перерахунку в гривню за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України (далі – НБУ) за звітний (податковий) період.

Отже за правилами КІК контролююча особа при заповненні Звіту зобов’язана перерахувати прибуток КІК в іноземній валюті в гривню за середньозваженим офіційним курсом НБУ за звітний (податковий) період КІК.

Згідно з Порядком заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу №254, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 25 серпня 2022 року:

У графі 21 код валюти звітності КІК  зазначається код валюти, яка визначена як валюта звітності КІК. Для цього застосовується тризначний літерний код відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 №34 (зі змінами та доповненнями).

У графі 21.1 правильно зазначити валюту КІК з показників фінансової звітності КІК.

У графі 21.2 правильним є зазначення середньозваженого офіційного курсу НБУ за звітний (податковий) період КІК. Для зазначення середньозваженого офіційного курсу потрібно застосовувати розряд числа з шістьма цифрами після коми.

Звертаємо увагу, що у листі НБУ від 22.03.2004 №13-410/1390 «Щодо визначення середньорічного курсу» зазначається, що середньозважений курс гривні до іноземних валют за місяць визначається за такою формулою:

S = (Кi х ni) / N,

де Кi – значення курсу в періоді, ni – кількість днів у періоді, i – індекс періоду, протягом якого курс не змінювався.

Отже, Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу платників, якщо у раніше поданому Звіті/скороченому Звіті про КІК інформація надана не в повному обсязі або Звіт містить помилки чи недоліки, такий платник податків має право подати:

Новий Звіт про КІК (з позначкою «звітний новий») до граничного строку подання Звіту про КІК за такий самий звітний період;

Уточнюючий Звіт про КІК (з позначкою «уточнюючий») після граничного строку подання Звіту про КІК за такий самий звітний період.

Новий та уточнюючий Звіти про КІК повинні містити повну інформацію про контрольовану іноземну компанію за звітний рік, як передбачено при складанні основного Звіту про КІК (з позначкою «звітний»).

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»