Зараз все частіше стали практикувати суміщення або внутрішнє сумісництво. Все більше і більше клієнти звертаються, не розуміючи як це впливає на відображення у персоніфікації.
Так, якщо бухгалтер має суміщення посади (це форма дії, в якій виникає доплата за суміщення у складі основного доходу), до персоніфікації потрапляє одним рядочком з кодом «01», з ознакою «трудова книжка». Суміщення відбувається у межах основного робочого часу основної посади.
У випадку коли бухгалтер має внутрішнє сумісництво, то воно згідно зі ст. 102 КЗпП оплачується окремо за фактично відпрацьований час. Тобто якщо суміщення не має прив’язки до фактично відпрацьованого часу, а є тільки фіксована доплата, то маючи внутрішнє сумісництво, бухгалтер на цьому підприємстві має основний оклад, заробіток за основною посадою і внутрішнє сумісництво за іншою посадою в інший час з іншим нарахуванням. І те, і те - зарплата. Відповідно у персоніфікацію піде двома рядочками:
- перший рядочок – «01» з ознакою трудової книжки;
- другий рядочок із доходом «01» в кінці без ознаки трудової книжки.
Коли відображатимете кількість днів перебування у трудових відносинах, пам’ятайте, що загальну кількість 30-31 проставляєте тільки один раз, за одним кодом.
***
Читайте також:
- Чи заповнювати графу 6 та 7 форми №1ДФ щодо внутрішнього сумісника?
- Оформлюємо зовнішнього сумісника: консультація від Держпраці
- Маєте зовнішнього сумісника: що з нарахуванням ЄСВ?
- Суміщення професій: як оформити та які права працівника?
- Сумісництво та суміщення: у чому різниця та коли не заборонено?