13 травня 2020 року на засіданні Верховної Ради України прийнято в другому читанні та в цілому законопроект №3329-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби Covid-19».
Наразі тексту прийнятого закону ми ще не маємо і очікуємо підпису голови ВРУ, а за ним - підпису Президента, офіційного опублікування та набрання чинності. Але вже зараз маємо інформацію від ВРУ про те, що в прийнятому тексті закону є для нас цікаве.
Так, Верховна Рада подовжила дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину. Зокрема, продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому Уряд оголосить про закінчення дії карантину, строк ненарахування пені, мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок. Звертаємо увагу, що вці всі перелічені подовження мають свої окремі коментарі у законі, про які ми обов’язково будемо говорити на нашому окремому проекті.
Також прийнятим законом звільнено від сплати ЄСВ підприємців і самозайнятих осіб на період з 1 по 31 травня 2020 року. Давайте з вами згадаємо, що попередні два місяці, з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня, також діяло звільнення ФОП від сплати ЄСВ. Отже, наразі прийнята норма законопроекту дозволяє ФОПам і самозайнятим особам отримати і з 1 травня по 31 травня пільгу в частині несплати ЄСВ у цьому періоді. Тобто вже третій місяць поспіль для підприємців та самозайнятих осіб діє пільга щодо несплати ЄСВ.
Ще одна важлива зміна, яку неочікувано внесено до тексту проекту закону: з 2 квітня 2020 року до загального місячного оподаткованого доходу платника ПДФО не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширення на території України Covid-19. Нагадаємо, що такі допомоги виплачуються/надаються роботодавцем відповідно до статті 47-1 Закону "Про зайнятість населення". Саме з 2 квітня до статі 47-1 було внесено новаційну форму допомоги - допомогу по частковому безробіттю, яку роботодавці мають можливість замовити у вигляді такої допомоги звернувшись до Фонду зайнятості. Відповідні дії та кроки розроблені КМУ. Вже розпочалося подання заявок на замовлення коштів, як тільки-но вся Україна зіштовхнулася з проблемою оподаткування такої допомоги. І дуже приємно, що законодавець відреагував миттєво, приймаючи відповідні зміни до податкового законодавства. Тож нам залишилось тільки дочекатися остаточного тексту редакції Закону і набрання його чинності.
***
Читайте також: