Крім податкових пільг для бізнесу (про це тут), Верховна Рада на сьогоднішньому засідання прийняла ще зміни щодо сплати ЄСВ. Йдеться про законопроект №2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників). У другому читанні та в цілому його підтримали 321 нардеп. Нагадаємо, що в першому читанні цей закон був прийнятий ще у лютому 2020 року.
Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений (про це повідомимо додатково). З порівняльною таблицею до другого читання від 12.05.2020 р. можна ознайомити тут.
За даними зі сайту ВРУ, Законом, зокрема, внесено зміни до статей 4 та 7 Закону про ЄСВ. А саме:
- доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
- скасовано зобов’язання для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).
Зауважимо, що згідно з таблицею правок до другого читання Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу І, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
***
Читайте також: Фізособи-«загальники» не будуть платити ЄСВ за неприбуткові місяці (але вже з 2021 року)