Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Фізособи-«загальники» без прибутків не будуть платити ЄСВ: прийнято закон!

Нардепи прийняли в цілому законопроект №2166. За ним ФОПи-«загальносистемники», самозайняті особи та члени фермерського господарства зможуть не сплачувати ЄСВ за місяці неотримання доходу

Крім податкових пільг для бізнесу (про це тут), Верховна Рада на сьогоднішньому засідання прийняла ще зміни щодо сплати ЄСВ. Йдеться про законопроект №2166  "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників). У другому читанні та в цілому його підтримали 321 нардеп. Нагадаємо, що в першому читанні цей закон був прийнятий ще у лютому 2020 року.

Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений (про це повідомимо додатково). З порівняльною таблицею до другого читання від 12.05.2020 р. можна ознайомити тут.

За даними зі сайту ВРУ, Законом, зокрема, внесено зміни до статей 4 та 7 Закону про ЄСВ. А саме:

  • доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

  • звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;

  • скасовано зобов’язання для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Зауважимо, що згідно з таблицею правок до другого читання Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу І, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

Читайте також: Фізособи-«загальники» не будуть платити ЄСВ за неприбуткові місяці (але вже з 2021 року)

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці , Сільське господарство , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 24

Новини по темі

Консультації по темі