Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

НБУ оприлюднив інформацію про перевірку джерел походження коштів власників та інвесторів банків

Відтепер корисна інформація для власників та інвесторів банків про підходи до перевірки джерел коштів знаходиться на сайті НБУ

Національний банк повідомляє, що на їх вебсайті запрацювала тематична сторінка про підходи регулятора до перевірки джерел походження коштів власників та інвесторів банків та критерії оцінки їхнього фінансового стану.

Наведена на сторінці інформація є ознайомчою та може бути використана заявниками при підготовці документів для підтвердження джерел походження коштів.

Нова сторінка складається з п’яти блоків питань:

  1. Чому Національний банк перевіряє джерела походження коштів власників та інвесторів банків?
  2. Які загальні вимоги до джерел походження коштів?
  3. Як Національний банк оцінює джерела походження коштів?
  4. Навіщо і які додаткові документи можуть бути запитані?
  5. Практичні кейси (не)підтверджених джерел.

«Перевірка джерел походження коштів – один із елементів нагляду за банками. Ми маємо бути впевненими, що кошти власників та інвесторів фінустанов справді їм належать та отримані із законних джерел. Для нас важливо, щоб контролери банків могли надати необхідну фінансову підтримку установі у разі потреби. Саме тому ми ретельно перевіряємо надані ними документи і непоодинокими є випадки, коли заявники не до кінця розуміють наші вимоги. Сподіваюся, що такі пояснення підвищать рівень правової визначеності та прозорості рішень НБУ», – зазначив директор Департаменту ліцензування Національного банку Олександр Бевз.

Щоб дізнатися детальніше про вимоги до джерел походження коштів, підходи регулятора до їхньої оцінки, та які додаткові документи можуть бути запитані, перейдіть за посиланням. Також Національний банк наводить найпоширеніші практичні кейси (не)підтверджених джерел походження коштів.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі