• Посилання скопійовано

Кредити за знищене під час війни майно заморозять: підписано закон

Зеленський підписав законопроєкт №7441-1 щодо списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни. Але умовою є те, що станом на 23 лютого 2022 року заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів

Кредити за знищене під час війни майно заморозять: підписано закон

Ще 9 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №7441-1 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій за основу.

1 грудня ВРУ прийняла у ІІ читанні законопроєкт №7441-1 щодо списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни.

26 грудня Закон №2823 було підписано Президентом. Про це свідчить інформація з картки законопроєкту. 

 

Що пропонується? 

Призупинення виплат по кредитах фізосіб-позичальників кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну: 

  • опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій
  • пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтверджуючих документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту. Також передбачається списання (прощення) кредиту на жито: На списання заборгованості мають право позичальники, у яких: – нерухомість знищена внаслідок війни. До другого читання прибрали обмеження щодо площі нерухомого майна (квартира, житловий будинок). 

Але воно повинно станом на 23 лютого 2022 року бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника;

  • станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
  • метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника. Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора. По позикам на автомобілі: Анулювання заборгованості можливо для:

  • Знищених авто, теж прибрали до другого читання обмеження щодо двигуна.
  • Але станом на 23 лютого 2022 року має бути єдиним авто в сім’ї позичальника;
  • Станом на 23 лютого 2022 року заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів;
  • Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення.
  • Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи.

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»