• Посилання скопійовано

НБУ оновив порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінустанов

НБУ своєю новою постановою установив заборону на виконання касових операцій фінустанов у разі недотримання вимог облаштування системами технологічного відеоконтролю

НБУ оновив порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінустанов

Національний банк України оновив порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ і зобов’язав фінансові установи облаштувати системами технологічного відеоконтролю приміщення, де здійснюються касові операції.

Йдеться про банки та юридичних осіб, що отримали ліцензію на здійснення операцій з готівкою та здійснюють діяльність з оброблення та зберігання готівки.

Це сприятиме підвищенню якості як внутрішнього контролю з боку банків та юридичних осіб, так і контролю з боку Національного банку за проведенням касової роботи, а також здійснення перевірок банків стосовно дотримання ними вимог законодавства з питань фінансового моніторингу та валютного законодавства.

Для цього регулятор установив:

1) заборону на виконання касових операцій у разі недотримання вимог облаштування системами технологічного відеоконтролю (зміни до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 №103), крім випадків: 

  • оплати клієнтами податків, штрафів, зборів, інших платежів до бюджету, а також житлових, комунальних чи електронних комунікаційних послуг;
  • отримання готівкових коштів у гривні фізичними особами (їх представниками) із власних рахунків у касах банків, що розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії;

2) вимоги до облаштування приміщень системами технологічного відеоконтролю (зміни до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджених постановою Правління НБУ від 10.02.2016 №63);

3) порядок надання інспекційній групі Національного банку відеоматеріалів з систем технологічного відеоконтролю в разі їх упровадження (зміни до Положення про організацію та проведення перевірок банків з питань готівкового обігу, затвердженого постановою Правління НБУ від 14.02.2022 №16).

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 30.04.2024 №50 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань готівкового обігу».

Вона набирає чинності з 03 листопада 2024 року, тож банки та юридичні особи матимуть вдосталь часу, щоб належним чином підготуватися до виконання новацій.

Нагадаємо, що з серпня 2022 року діє зобов’язання для небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, мати систему технологічного відеоконтролю за обслуговуванням клієнтів.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»