• Посилання скопійовано

Частка непрацюючих кредитів у банках за І квартал скоротилася до 28,6%

Без урахування боргів колишніх власників АТ КБ "ПриватБанк" та старих боргів до оздоровлення банківської системи під час кризи 2015–2017 років частка NPL станом на 1 квітня 2025 року становить 23,2% у державних банках та 17,1% – загалом у банківській системі

Частка непрацюючих кредитів у банках за І квартал скоротилася до 28,6%

Нацбанк повідомляє, що частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 01 квітня 2025 року скоротилася до 28,6% або на 1,7 відсоткових пункта порівняно з показником на початок року.

Обсяг NPL за І квартал скоротився на 10,7 млрд грн до 382,6 млрд грн, або на 2,7%. Тенденція його поступового зменшення триває з початку 2023 року.

Ключові чинники скорочення частки NPL:

  • списання корпоративних та роздрібних непрацюючих кредитів. Частка NPL фізичних осіб  за І квартал  знизилася на 1,2 в. п. до рівня 14,3%, бізнесу – на 1,9 в. п. до 37%;
  • подальше нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості. Обсяг валових кредитів у банках за І квартал зріс на 40,7 млрд грн, або на 3,1%.

Скорочення частки NPL зафіксовано в усіх групах банків:

  • у приватних українських банках – до 10%;
  • у банках з іноземним капіталом – до 10,2%;
  • у державних банках – до 41,1%.

Без урахування боргів колишніх власників АТ КБ "ПриватБанк" та старих боргів до оздоровлення банківської системи під час кризи 2015–2017 років частка NPL станом на 01 квітня 2025 року становить 23,2% у державних банках та 17,1% – загалом у банківській системі.

Нагадаємо, за результатами щоквартального Опитування про умови банківського кредитування, банки фіксують зростання попиту бізнесу та населення на кредити і прогнозують зростання обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців. На думку респондентів, якість корпоративних позик не зміниться, однак дещо погіршиться за кредитами домогосподарствам.

 

Довідково

Напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну частка NPL в українських банках стало скорочувалася з 2018 року: з 55% до 27% станом на 01 березня 2022 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»