НБУ постановив, що розрахунки за за операціями з експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в інвалюті за кордону на користь юридичних осіб, фізосіб-підприємців, іноземних представництв, а також надходження в інвалюті, на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.
Не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в інвалюті:
- на користь держави або під державні гарантії;
- за кредитами, позиками, що залучаються відповідно до міжнародних договорів України;
- за проектами (програмами) міжнародної технічної допомоги, що пройшли державну реєстрацію;
- на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами, що підлягають подальшому перерахуванню власникам коштів.
Крім цього, встановлена вимога щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в інвалюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора та в російських рублях.
Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку".
Обов'язковий продаж надходжень в іновалюті здійснюється без доручення клієнта, не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок.
Виплата переказу, що надійшов в інвалюті з-за кордону на користь фізособи, у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (Постанова НБУ від 14.11.2013 р. №453).