• Посилання скопійовано

До уваги банків! НБУ чекає на інформацію про відкриті валютні обмінники

У своєму зверненні НБУ підкреслив, що банки зобов'язані надати інформацію про структурні підрозділи головного офісу, відкриті для торгівлі валютними цінностями в готівковій формі

До уваги банків! НБУ чекає на інформацію про відкриті валютні обмінники

Національний банк України нагадує банкам про необхідність надання інформації про їхні структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. 

Національний банк, продовжуючи врегульовувати практичні питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти (далі – Реєстр), оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків. 

Відтепер ця система дає змогу банкам надавати інформацію про свої структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, які підлягають включенню до Реєстру. 

Банки зобов’язані забезпечити надання регулятору через автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків такої інформації протягом 10 робочих днів після отримання повідомлення засобами електронної пошти Національного банку про оновлення автоматизованої інформаційної системи ведення Державного реєстру банків. Таке повідомлення Національний банк направив банкам 25 липня 2023 року.

Отже, банкам необхідно надати інформацію про свої структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, до 08 серпня 2023 року включно.  

Такий термін передбачений у пункті 5 постанови Правління Національного банку від 30.12.2022 року № 254 "Про затвердження Положення про Реєстр пунктів обміну іноземної валюти та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Нагадаємо, що в січні 2023 року Національний банк оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків. З цього часу інформація про відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, які підлягають включенню до Реєстру, надається банками до Національного банку виключно через цю систему. 

Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі".

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»