Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Встановлено права та соціальні гарантії трудових мігрантів

Президент України підписав Закон «Про зовнішню трудову міграцію»

Закон України від 05.11.2015 р. № 761-VIII «Про зовнішню трудову міграцію» визначає таку категорію громадян, як трудові мігранти, закріплює їхні права на належні умови праці та соціальні гарантії. Відтепер держава бере на себе обов’язок шляхом укладення міждержавних договорів захищати відповідні права на належні умови праці, соціальне страхування, нагороду і відпочинок. 

Отже, хто ж такі трудові мігранти в розумінні Закону? Це громадяни України, які здійснювали, здійснюють або здійснюватимуть оплачувану діяльність у державі перебування, не заборонену законодавством цієї держави. 

Зокрема, дія Закону поширюється на трудових мігрантів, які:

1) працюють на підставі трудового договору (контракту);

2) самостійно забезпечують себе роботою;

3) надають оплачувані послуги (виконують роботи);

4) здійснюють іншу оплачувану діяльність, не заборонену законодавством держави перебування.

Також цим Законом регулюються питання грошових переказів трудових мігрантів в Україну. Затверджено, що держава буде сприяти створенню трудовим мігрантам умов для здійснення грошових переказів в Україну, зокрема в частині відкриття кореспондентських рахунків банків України в іноземних банках та проведення консультацій з основними міжнародними системами грошових переказів з метою зменшення комісійної винагороди за здійснення переказу.

Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі