Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Мінсоцполітики про оформлення працівника на роботу до підприємця

Чи потрібно підписувати трудовий договір, чи достатньо наказу про прийняття на роботу, - розповіли фахівці Мінсоцполітики в новому листі

Мінсоцполітики у листі від 12.12.2016 р. № 488/0/22-16 (текст листа див. нижче) нагадує, що згідно з п. 6 част. першої ст. 24 КЗпП додерження письмової форми договору є обов'язковим при укладенні договору з фізособою.

Ця норма зобов'язує укладати трудовові договори у письмовій формі між працівником та фізособою-роботодавцем, - наголошують у Міністерстві. Адже поняття "фізособа-підприємець" в сукупності теж охоплюється поняттям "фізична особа", оскільки громадянин, який бажає реалізувати право на підприємницьку діяльність, після проходження відповідних реєстраційних та інших процедур лише набуває нової ознаки - "підприємець", не втрачаючи при цьому статусу фізособи.

Крім того, фахівці Мінсоцполітики нагадують, що згідно зі ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФСУ про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Таким чином,  при прийнятті працівників на роботу до підприємця слід оформити такі документи:

  • локальний акт роботодавця про прийняття на роботу;
  • трудовий договір у письмовій формі;
  • повідомлення ДФСУ про прийняття на роботу.

***

Як підприємцю та самозайнятій особі правильно прийняти на роботу найманого працівника (працівників) читайте також в аналітичній статті від "Дебету-Кредиту" >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Підприємці , Трудові відносини , Договір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі